Filip Zadina: Tým má velkou sílu, dobré jádro!

24.08.2020 · Martin Stebel
To byla premiéra jako hrom! Přišel, viděl a dvakrát skóroval. FILIP ZADINA na ledě Hradce Králové naznačil, že by mohl v úvodu sezony patřit k výrazným tahounům třineckého extraligového kolektivu. "Trenéři, brankáři, obránci, útočníci, všechno šlape, tenhle tým nemá chybu," hlásí dvacetiletý útočník.

S třineckým mužstvem absolvoval v Hradci dvě třetiny, do té poslední už nenastoupil. I přesto Ocelářům výrazně pomohl: "Jsem hlavně rád za výhru. Do dalšího zápasu půjdeme s mnohem větší lehkostí, než kdyby to bylo těsné. Máme náskok, i když to ve výsledku nemusí nic znamenat. I nadále chceme hrát pořádný hokej, jaký jsme předvedli v Hradci. Je třeba vyhrát i doma a postoupit dál."

Hned ve druhé minutě byl střelcem úvodní branky pondělního utkání: "Hrál jsem po šesti nebo sedmi měsících, takže jsem byl rád, že to tam hned na začátku spadlo a týmu jsem pomohl. Dát při prvním střídání gól? To je velký. Sám sobě jsem snad dokázal, že jsem ještě hokej úplně nezapomněl," usmívá se útočník, který první hokejové krůčky udělal jako čtyřletý ve staré Werk aréně na Lesní, kde na přelomu milénia osm sezon v třineckém dresu řádil jeho otec Marek.

Česká jednička draftu NHL 2018 a nejlepší střelec národního týmu U20 na MS v témže roce, vynechal v hradecké ČPP aréně závěrečnou dvacetiminutovku. Kmenový hráč Detroitu Red Wings vysvětluje důvod: "Není to nic vážného, ale cítím drobný problém ve spodní části těla z tréninku. Nechtěl jsem to nějak pokoušet, rád bych hrál zase ve středu v Třinci. A pan Varaďa říkal, ať si raději odpočinu na další zápas."

Do startu Tipsport extraligy schází ještě téměř měsíc, přesto se zdá, že ocelářský kádr už nyní vypadá velmi kvalitně a probouzí nemalý respekt soupeřů: "Tým má velkou sílu, dobré jádro, výborné starší kluky, kteří makají a nám ostatním pomáhají. Trenéři, brankáři, obránci, útočníci, všechno šlape, tenhle tým nemá chybu. Jen musíme být skromní, pořád pracovat, ať všechno dál funguje a přeneseme to do sezony."

Foto: Michal Beránek (Deník Sport)

HC Motor České Budějovice