Filip Zadina: Jsem rád, že to tam padá, snad to bude pokračovat!

09.09.2020 · Martin Stebel
Na toho chlapce se prostě dobře dívá. Je dravý, s pukem si rozumí, je zdravě sebevědomý. Také během debutu před třineckým publikem jasně prokázal, že bude pro Oceláře v úvodu sezony skutečným ofenzivním tahounem. Třetí zápas, čtvrtý gól. "Hraju ve výborném týmu s výbornými spoluhráči. Mám to proto lehčí," přiznal po úvodním finálovém utkání letního poháru FILIP ZADINA.

Domácí premiéra za Oceláře dopadla pozitivně. Jaké dojmy převládají?

Byl to super zážitek, konečně tady mohlo fandit víc lidí, kteří nás hnali dopředu. Když máte podporu v zádech, vždy se hraje lépe. Velké díky fanouškům! Po tak dlouhé době není snadné nastoupit. Hraju ale ve výborném týmu s výbornými spoluhráči a mám to lehčí. Jsem rád, že to tam padá, snad to bude pokračovat.

Táta Marek říkal, že proti Pardubicím necítí zvýšenou motivaci. Vnímáš to stejně?

Asi ano, do zápasu jsem šel s chladnou hlavou. Byl to vlastně zápas jako každý jiný, jako bych hrál třeba proti Hradci či Brnu. Jsem typ hráče, který chce pokaždé vyhrávat, na soupeře se nedívám.

Trenér Varaďa chválil tvou hru, ale zároveň trošku kritizoval zbytečná vyloučení...

Já s trenérem souhlasím. Je to asi tím, že jsem dlouho nehrál a jsem součásti týmu, který vyhrává. Chci udělat vždy maximum a někdy to jednoduše přeženu. Vím to o sobě a snažím se na tom pracovat. Je to nefér vůči klukům, kteří pak hrají v oslabení. Asi to odezní, až budu hrát pátý či šestý zápas, teď je to ale čerstvé. Vím, že nemůžu oslabovat tým svými tresty, stydím se za to.

Rozhodčímu jsi něco důraznějším způsobem sdělil anglicky nebo česky?

Česky. Asi bych příště měl zařvat anglicky, protože česky tomu rozumí (směje se).

Je třígólová výhra před odvetou bezpečný polštářek?

Do odvety musíme nastoupit jako za stavu nula nula. Nesmíme zaspat začátek. V Pardubicích to bude těžké, může tam být hodně fanoušků. Čekám náročný zápas, ale pokud navážeme na dnešní výkon a budeme zodpovědní, bude to dobré.