Fiala s Kútnym: Uděláme vše pro to, abychom tu zůstali

21.07.2009 · Adam Sušovský, Martin Stebel
Na prvním tréninku na ledě se objevily také dvě nové akvizice. Jde o útočníky Ondřeje Fialu a Vladimíra Kútneho. Oba hráči jsou zde na zkoušce a je jen na nich, aby se o místo v extraligovém kádru Třince porvali.

Prvně jmenovaný, Ondřej Fiala, přichází do Třince na zkoušku z týmu nejvyšší ruské soutěže Spartaku Moskva, kam se stěhoval ze zámoří před loňskou sezónou. I díky zranění brankářů však šanci prosadit se v nejkvalitnější evropské soutěži nedostal a uplynulý ročník zakotvil v druhé ruské lize. "Odehrál jsem v KHL jen dva zápasy, pak se nám zranili dva gólmani a vedení muselo na soupisku dopsat Martina Pruska. V KHL funguje limit cizinců a zahraniční gólman se počítá za dva. To jsem odnesl právě já," vysvětluje příčiny svého odchodu do druhé ruské ligy.

Nabídku třineckých Ocelářů dlouho nepromýšlel: "Třinec má kvalitní kádr, navíc jsem zde několik sezón hrál v dorostu a juniorech a v neposlední řadě to mám blízko domů do Olomouce, to hrálo taky velkou roli. Teď se budu muset porvat o místo v extralize, ale udělám pro to vše," dává najevo touhu zůstat s týmem Ocelářů.

S týmem se připravuje letos poprvé. Tu méně oblíbenou suchou část letní přípravy absolvoval sám doma v Olomouci. "Letní přípravu jsem měl doma se svým kondičním trenérem. Věřím, že jsem připravený dobře."

Druhý útočník Vladimír Kútny přichází do Třince na testy z Dukly Trenčín. Mohutné levé křídlo, či centr se nebojí přitvrdit muziku na ledě a budí u soupeřů velký respekt. V Třinci ovšem přichází do zcela neznámého prostředí: "Podle jména znám většinu kluků v týmu, ale osobně jsem měl možnost poznat jen Luba Sekeráše a taky Igora Bobčeka. Myslím ale, že nebude problém zapadnout tady do kolektivu," těší ho nálada týmu při prvním tréninku na ledě.

Ani Kútny se na sezónu nepřipravoval se svým týmem v Trenčíně: "Trénovali jsme v menším kolektivu pod taktovkou zkušeného kondičního kouče. Ve skupině byli takoví hráči jako Baranka, Růžička a další. Bylo tam hodně posilovny, ale taky běhání. Myslím, že kondičně jsem připravený na solidní úrovni," glosuje dobrý pocit ze své kondice.

Na otázku, zda se těší na hokej v Třinci odpovídá s úsměvem velmi skromně: "Tak hlavně si teprve musím vybojovat své místo v kádru." Přes to všechno povědomě o českém hokeji něco ví. "Určitě mám povědomí o tom, že český hokej je stále o něco kvalitnější než ten slovenský. Je tady víc vyrovnaných mužstev. Ale myslím, že i slovenské týmy jako Slovan, Košice a Skalica by v české extralize hrály velmi důstojnou roli," dodává závěrem.

Foto zleva: Vladimír Kútny, Ondřej Fiala
Dnes v 17:30 | Jun.