Extraliga se po pauze vrací, v úterý přijede Liberec!

15.02.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga se opět vrací ke slovu, do konce základní části zbývá ještě odehrát osm kol. Oceláři v úterní předehrávce pětačtyřicátého kola ve WERK ARENĚ přivítají lídra tabulky z Liberce. Duel startuje v 17 hodin, nenechte si jej ujít!

Sponzorem úterního utkání s Libercem je společnost Febecraft, s.r.o.

Bílí Tygři Liberec

Čtyřicet čtyři zápasů odehraných – třicet čtyři duelů vyhraných – devadesát sedm bodů. Toť stručná charakteristika letošního suveréna Tipsport extraligy týmu Bílí Tygři Liberec. Severočeši se od úvodního kola pohybují na špici extraligové tabulky, osm kol před koncem vedou o devět bodů před druhou Spartou. Je jisté, že Liberečtí budou play-off zahajovat na domácím ledě, závěr základní části rozhodne o jejich soupeři.

Svěřenci trenérů Filipa Pešána a Vladimíra Čermáka se před reprezentační přestávkou jevili ve velké pohodě. Bílí Tygři zvítězili v šesti duelech z posledních sedmi klání, nestačili pouze na hradecký Mountfield, kterému podlehli 1:5. V posledním odehraném kole si ale Liberečtí spravili chuť, když přetlačili Mladou Boleslav po prodloužení.

Jak již bylo řečeno, Liberec na svém kontě má 97 bodů. Ve hře jich ještě zůstává dvacet čtyři, rekord 111 bodů Pardubic je tedy na dosah. Severočeši se mohou pyšnit především nejlepší defenzívou v lize, která za 44 kol ještě neinkasovala sto branek. Mimo hru ale pro úterní klání zůstává gólman Ján Lašák, Liberečtí se tak musí spolehnout na Marka Schwarze.

Poslední zápas Liberce:
7. února: Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 5:4 prodl. (1:1, 1:3, 2:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Bakoš (Šimek, Radivojevič), 33. Šimek (Ševc, Bulíř), 52. Radivojevič (Bulíř, Jelínek), 56. Valský (Jelínek, Ševc), 63. Valský (Mojžíš) – 14. Pabiška (Bárta, Jarůšek), 30. Klimenta (Pacovský, Látal), 33. Bárta (Trončinský), 36. Klimenta (Urban, Látal).

Sestava Liberce v posledním zápase: Schwarz – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk "C", Kajínek – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Stránský, Vlach..

Hned šestice libereckých hráčů zatím v letošní sezóně nasbírala třicet a více kanadských bodů. Nejproduktivnějším Bílým Tygrem je slovenský forward Branko Radivojevič, který na svém kontě má 34 bodů (13+21). FOTO: Jiří Princ (www.hcbilitygri.cz).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři pod vedením trenérského dua Jiří Dopita – René Mucha zatím sehráli šestnáct zápasů. Bilance hráčů s dráčkem na hrudi v těchto duelech činí deset výher (z toho tři po prodloužení nebo nájezdech) a šest proher (z toho jedna po prodloužení). Slezané tak do závěrečné fáze základní části Tipsport extraligy vstupují z devátého místa se ziskem šedesáti jedna bodů. Na jedenácté Vítkovice mají Třinečtí náskok osmi bodíků, na šestku pak ztrácejí bodů jedenáct.

Svěřence Jiřího Dopity a Reného Muchy do začátku března čeká ještě osm kol, ve hře je tedy čtyřiadvacet bodů. Hráči zpod Javorového pět z nich sehrají na vlastním ledě, pouze ve třech případech vycestují k soupeři – do Hradce Králové, Brna a Mladé Boleslavi. V úterní předehrávce pětačtyřicátého kola do WERK ARENY dorazí neohrožený lídr z Liberce.

Oceláři v letošní sezóně zatím Bílé Tygry porazit nedokázali, pokaždé se ale jednalo o velmi vyrovnané duely. Slezané pod Ještědem prohráli 1:2 a 1:3, v domácím klání urvali bod po prohře 2:3 v prodloužení. Pokud si hráči s dráčkem na hrudi chtějí vybudovat co nejlepší pozici pro předkolo, či ještě zabojovat o přímý postup, musejí v úterním duelu bezpodmínečně zvítězit.

Poslední zápas Třince:
7. února: HC Vítkovice Steel – HC Oceláři Třinec 2:1 prodl. (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 48. Olesz (Sloboda, Balán), 62. Sloboda (Kudělka) – 28. Polanský (Hrabal, Nosek).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – Nosek, Hrabal, M. Doudera., Galvas, Slovák, Stehlík, L. Doudera – Irgl, Kopecký, Dravecký – Svačina, Žejdl, Matuš - Rákos, Plíhal, Rufer – Tybor, Polanský, Adamský.

To v třineckém dresu se přes třicet bodů přehoupl zatím jediný hráč, jmenovitě Jiří Polanský. Dlouholetá třinecká opora v posledních osmi duelech nasbírala deset kanadských bodů, celková bilance činí 32 b. (12+20). FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Oceláři zajížděli k poslednímu zápasu kalendářního roku 2015 na led Bílých Tygrů Liberec, tedy jasného lídra extraligového pole. Utkání nabídlo velice vyrovnaný průběh. Domácí vstřelili vítěznou branku ve druhé třetině, ve které jinak byli Oceláři velice aktivní. Tu následně pojistili při power play slezského mančaftu. Liberec tak vyhrál podesáté v řadě, Třinec naopak padl po třech výhrách za sebou.

30. prosince 2015: Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 3. Birner (Vampola), 34. Šimek (Radivojevič, Krenželok), 60. Valský – 16. Adamský (Kopecký).

Bilance venku: 22 zápasů, 10-4-2-6, skóre 68:57, 40 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 8 výher (3 v prodl.) – 2 prohry, skóre 30:18, 21 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Branko Radivojevič 34 (13+21)
Nejlepší střelec: Jakub Valský 18
Nejlepší nahrávač: Petr Vampola 23
Nejproduktivnější obránce: Martin Ševc 22 (5+17)
Největší počet hitů: Jan Výtisk 110
Brankář: Ján Lašák, 34 zápasů – 27 výher, 7 proher, úsp. 91,71 %, prům. 1,94 g/z, 4 SO
Marek Schwarz, 12 zápasů – 8 výher, 4 prohry, úsp. 90,00 %, prům. 2,34 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Marek Schwarz, Jan Výtisk

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 9.
Bilance: 44 zápasů, 15-6-4-19, skóre 111:109, 61 bodů
Bilance doma: 21 zápasů, 9-4-2-6, skóre 61:40, 37 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher (2 v prodl.) – 4 prohry (1 v prodl.), skóre 26:17, 17 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Jiří Polanský 32 (12+20)
Nejlepší střelec: Vladimír Dravecký 15
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 20
Nejproduktivnější obránce: David Nosek 14 (7+7)
Největší počet hitů: Vladimír Dravecký 65
Brankář: Peter Hamerlík, 19 zápasů – 8 výher, 11 proher, úsp. 90,82 %, prům. 2,26 g/z, 2 SO
Šimon Hrubec, 28 zápasů – 13 výher, 15 proher, úsp. 91,01 %, prům. 2,38 g/z, 3 SO