Extraliga pokračuje, prvním soupeřem v roce 2015 bude Energie!

03.01.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Extraligový peloton čeká v novém roce 2015 první kompletní kolo. V neděli je na programu kolo s pořadovým číslem 34, Oceláři zahájí nový rok na domácím ledě. Soupeřem jim bude karlovarská Energie, tedy tým, proti kterému se Slezanům dlouhodobě daří. Ponese se první duel v roce 2015 ve vítězném duchu? Utkání startuje v 15 hodin.

Sponzorem nedělního utkání s Karlovými Vary je společnost S.S.K., a.s.

HC Energie Karlovy Vary

Energie se po třiatřiceti kolech drží na místě zaručujícím účast v předkole play-off. Tým z lázeňského města na svém kontě má čtyřicet čtyři bodů. Na osmou pozici Energetici ztrácejí tři body, situace pod nimi ale ale daleko vyrovnanější. Na dvanáctý Zlín mají Vary náskok tří bodů.

Karlovarským k prozatímnímu devátému místo pomáhají především domácí duely. V nich je Energie druhým nejlepším celkem v extralize, za prvními Oceláři v této statistice zaostává o jediný bod. Venkovní duely, to je ovšem jiná písnička. Svěřencům trenérů Karla Mlejnka a Jaromíra Kverky staršího se na ledech soupeřů povedlo sesbírat pouhých osm bodů, Západočeši venku vyhráli jediný duel.

Tuto bilanci Energie potvrdila v posledních čtyřech kolech. Karlovy Vary hrály třikrát doma, pokaždé zvítězily. Z KV arény bez bodů odjela Sparta, Hradec Králové a naposledy také Slavia. Duel v Mladé Boleslavi ovšem potvrdil nepříznivou bilanci Západočechů na soupeřově ledě - Energetici prohráli 5:1.

Trenéři Mlejnek a Kverka nemohou pro nedělní duel počítat s potrestaným Radimem Bičánkem, který od disciplinární komise obdržel stopku na pět zápasů. Duel nestihne ani forward Sebastian Gorčík, jenž s reprezentační dvacítkou dnes brzy ráno ukončil působení na juniorském mistrovství světa.

Poslední zápas Karlových Varů:
30. prosince: HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 43. D. Hruška (Skuhravý), 59. D. Hruška.

Sestava Karlových Varů v posledním zápase: Závorka – Sičák, Harant, Redlihs, J. Tomeček, Šmach, Deyl, Šidlík – Duda (C), Balán (A), D. Hruška (A) – Vachovec, Kverka, V. Tomeček – Micka, Skuhravý, Koblasa – Pšurný, R. Hruška, Heizer.

Radek Duda jako správný kapitán zatím táhne svůj tým. Útočník s pověstí raubíře v letošní sezóně ukazuje také své hokejové umění. Duda je nejproduktivnějším hráčem Energie, na svém kontě má již čtrnáct branek a dvanáct asistencí. FOTO: Jan Čech (www.hokejkv.cz).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se v posledním měsíci starého roku pyšnili fantastickou formou. Družina koučů Jiřího Kalouse a Václava Varadi zvítězila ve všech sedmi duelech, v nedělním souboji s Karlovými Vary tak bude útočit na osmý vítězný duel v řadě.

Během tohoto období si Slezané postupně vybudovali pohodlný náskok třinácti bodů. Kromě výborných výsledků Ocelářů k tomu přispělo také několik zaváhání druhého Litvínova a třetí Sparty. Hráči s dráčkem na prsou na svém kontě mají již 74 bodů, stále si tak drží průměr více než dvou bodů na zápas.

"Zatím se nám daří bodovat a držíme se v tabulce nahoře. Jsem rád, že hráči se nevzdávají ani za nepříznivého stavu a hrají pořád naplno. Podařilo se nám takto několikrát otočit výsledek zápasu v náš prospěch, toho si velmi vážím. Pozitivně také vnímám zapojení hráčů mladších ročníků do týmu. A konečně se nám začíná více dařit i organizace hry v souhře hráčů, ale pořád tam samozřejmě jsou rezervy," komentoval Jiří Kalous dosavadní průběh extraligy.

Třineckým trenérům bude pro nedělní duel chybět Marek Růžička, který se, stejně jako karlovarský Gorčík, vrací z Kanady. Otazník pak visí nad startem Daniela Rákose, Kamila Krepse a Tomáše Plíhala.

Poslední zápas Ocelářů:
30. prosince: BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Pabiška (Výborný, Mikulík), 31. Kubica (Kašpařík, Trška) – 2. Matuš (Doudera), 10. Klesla (Nosek), 13. Klepiš (Orsava, Nosek), 52. Klesla (Hrňa), 57. Polanský (Roth, Dravecký).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, Hrabal, Doudera, Nosek – Orsava, Klepiš, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Rufer, Matuš, Žejdl – Franek, Kindl, Christov.

Oceláři prozatím vládnou všem statistikám. Na svém kontě mají nejvíce bodů, vstřelených branek a nejméně inkasovaných. Lídrem klubové produktivity ale není útočník, nýbrž obránce Vladimír Roth. Šikovný bek nastřádal v jednatřiceti duelech rovných 30 bodů, v tabulce +/- u něj svítí stav +11.

Vzájemné zápasy v této sezóně

Ocelářům se proti Energetikům dlouhodobě daří. Hráči s dráčkem na hrudi to potvrzují také v letošní sezóně. Oba celky se zatím střetly dvakrát, pokaždé se jednalo o vcelku jednoznačnou záležitost pro Slezany. Zápas osmého kola Třinečtí prakticky rozhodli v první třetině, ve které odskočili do dvoubrankového vedení. Celkové skóre nakonec narostlo do podoby 4:0. Šimon Hrubec si připsal druhé čisté konto v ročníku. Odveta na ledě karlovarské KV arény také přinesla rozuzlení v první dvacetiminutovce. Ta nabídla šest branek, čtyřikrát přesně stříleli Oceláři. Zbytek zápasu další góly nepřinesl, tři body se stěhovaly na východ republiky.

3. října: HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Žejdl (Rákos), 9. M. Doudera (Kindl, Růžička), 23. Orsava (Rákos), 59. Rufer (Kreps, Dravecký).

16. listopadu: HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 2:4 (2:4, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Šmach (Redlihs, Balán), 13. Heizer – 4. Hrňa (Orsava, Roth), 15. Orsava (Kreps, Roth), 16. Adamský (Nosek, Polanský), 18. Nosek (Polanský, Roth).

O zápase

Hrací den: 34. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 4. ledna 2015, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec