Extraliga jede dál, v pátek dorazí Kometa!

08.10.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Oceláři si po čtyřzápasové venkovní sérii opět zahrají na vlastním ledě. V devátém kole do WERK ARENY zavítá brněnská Kometa. Oba celky v tabulce dělí jediný bod, páteční duel tak bude soubojem dvou tabulkových sousedů. Utkání startuje v 17:00, přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem pátečního utkání s Kometou Brno je společnost BULAWA reklamní agentura, s.r.o.

Před startem pátečního utkání Ocelářů s Brnem proběhne ve WERK ARENĚ oficiální poděkování a rozloučení s extřineckým brankářem Martinem Vojtkem, jenž před pár dny ze zdravotních důvodů ukončil kariéru a bude nyní působit v Přerově jako trenér gólmanů a pokračuje i v práci s mládeží.

Martin Vojtek poté předá zelenou Radegast helmu Milanu Douderovi, který zvítězil v bodování Radegast indexu za měsíc září.

HC Kometa Brno

Kometa v loňském play-off dokráčela až do semifinále, tam jí však stopku vystavil pozdější mistr z Litvínova. Vedení brněnského celku v kádru příliš mnoho změn neudělalo. Tou největší byla výměna na trenérském postu, Vladimíra Kýhose nahradil Alois Hadamczik. Ten si do týmu přitáhl dva zkušené beky. Richarda Stehlíka z Vítkovic a Tomáše Kaberleho z Kladna.

Příprava se Kometě nadmíru povedla, z jedenácti duelů utrpěla jen jednu porážku. Vstup do extraligy ale není tak oslnivý, jak by si Brňané přáli. Kometa má vyrovnanou bilanci čtyř výher a čtyř porážek, v posledním kole dokázali Jihomoravané utnout sérii tří proher a porazit Spartu 5:3.

“Bylo to nadstandardní utkání, velmi pohledné pro diváky. Jsem rád, že jsme po zpackaném utkání v Plzni dokázali doma zabrat a vyhrát. Sparta tady loni vyhrála dvakrát s osmi vstřelenými góly, měli jsme to na mysli a chtěli to napravit. Celý tým bojoval, hrál dobře a i když soupeř třikrát srovnal, nic nevzdal a šel si za výhrou,“ komentoval Alois Hadamczik poslední duel.

V brněnské sestavě se v posledním týdnu událo několik změn. Na zkoušce neuspěl Petr Tenkrát, Kometa do svých řad přilákala dva nové hráče. Prvním je Petr Štindl, který bude zatím působit v Třebíči, druhým pak Dan Spang. Americký bek přišel do Brna z KHL, dle posledních informací by měl nastoupit v pátečním klání. Nepříjemností pro brněnské trenéry naopak je ztráta Petra Tona, který by měl chybět do konce roku.

Poslední zápas Komety:
4. října: HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 8. Vondráček (Kováčik), 38. Hruška (Kaberle), 52. Čermák (Dočekal), 56. H. Zohorna, 59. Burian – 17. Sabolič (Pech), 42. Přibyl (Réway, Buchtele), 54. Piskáček (Buchtele).

Sestava Komety v posledním zápase: Čiliak – Kaberle, Stehlík, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš, Ptáček – Ostřížek, Hruška, Němec – Káňa, H. Zohorna, Vondráček – Burian, Čermák (C), Dočekal – Tenkrát, Koreis, R. Zohorna – Dvořák.

Produktivitu Komety táhne dvojice Jan Hruška - Vojtěch Němec. Oba mají na svém kontě osm kanadských bodů, Hruška (na snímku) vede díky většímu počtu vstřelených branek (5). FOTO: Michal Eger (www.hc-kometa.cz).

Z kabiny Ocelářů

Slezané si v nedělní repríze finále spravili chuť a z Litvínova přivezli cennou výhru 4:1. V úterý pak družina trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi sehrála odvetné klání Champions Hockey League na ledě Jönkopingu, kterému po vyrovnané bitvě podlehla 3:1. Oceláři se tak s evropskou soutěží rozloučili, nyní se mohou plně koncentrovat na domácí ligu.

”V Lize mistrů končíme a jsme smutní. Byla to pro nás obrovská zkušenost, především pro český hokej. Mladí hráči potřebují takový typ konkurence, pouze při mezinárodní konfrontaci vidí, jak na tom ve skutečnosti jsou,“ řekl Jiří Kalous po úterní porážce.

“Byl to velmi těžký zápas, který nám zkomplikovala zranění Petera Hamerlíka a Rosti Klesly. Hra z naší strany nebyla špatná, o výsledku ale rozhodla jedna přesilovka,“ dodal třinecký kouč. Oceláři se museli obejít bez distancovaného Jiřího Polanského, viróza do hry nepustila ani Josefa Hrabala s Tomášem Plíhalem.

Duel v Jönkopingu pak nedohráli Peter Hamerlík a Rostislav Klesla. Třinecký kapitán by měl být pro páteční duel k dispozici, Hamerlíka čeká týdenní pauza. Otazníky visí nad startem Lukáše Galvase a Martina Adamského.

Poslední zápas Třince:
6. října: HV71 Jönkoping - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 31. Eidstedt (Sandberg), 52. Abbott (Almquist, Hansson), 60. Bengtsson (Laine) – 27. Klepiš (Adámek).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík (od 47. min Hrubec) – Klesla (C), M. Doudera, Nosek, L. Doudera, Linhart, Adámek – Orsava, Kreps, Irgl (A) – Svačina, Matuš, Klepiš – Jašek, Rufer, Hrňa – Dravecký, Rákos, Chmielewski.

Jiří Polanský v loňském třicátém šestém kole smetl Kometu čtyřmi góly. Podaří se Poldovi něco podobného i v pátečním duelu? FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba soupeři utkali v rámci čtyřicátého devátého kola loňského ročníku. Oceláři dokázali Kometě v první třetině odskočit do tříbrankového trháku, ten si pohlídali až do závěrečného hvizdu. Dvě branky vsítil Lukáš Žejdl, který momentálně hostuje v Mladé Boleslavi. Slezané si třemi body zajistili výhru v základní části a zisk Prezidentského poháru.

22. února 2015: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 4:1 (3:0, 0:1, 1:0).
Branky a nahrávky: 7. Plíhal (Ružička Št., Hrňa), 8. Žejdl (Nosek D., Dravecký), 18. Žejdl (Kovařčík O.), 55. Orsava – 23. Čermák.

O zápase

Hrací den: 9. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 9. října 2015, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec