Erik Hrňa: Spadl mi kámen ze srdce

31.10.2010 · Martin Stebel
Staronovým lídrem extraligy jsou po nedělním kole znovu Oceláři. Na kladenském ledě zvítězili poměrem 3:1. Rozdílovou branku vsítil v polovině střetnutí Erik Hrňa, pro něhož to byl premiérový zásah v extralize. Šťastného střelce jsme vyzpovídali po telefonních linkách.

Duel se Středočechy zahájili Oceláři výborně a ujali se vedení zásluhou trefy McGregora. Pár minut poté však domácí srovnali krok: "První třetina byla z naší strany trochu studená, ale od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a hráli víc do těla, což na soupeře platilo. Kladno sice je v tabulce dole, ale v neděli nebylo snadným soupeřem. Naše výhra se nerodila vůbec snadno," všiml si subtilní útočník.

Exploze gólové euforie nastala pro vsetínského odchovance vteřinu před polovinou zápasu. V čase 29:59 mohl radostně pozvednout ruce nad hlavu: "Najížděl jsem si k mantinelu na dlouhou nahrávku, ale nebyl tam prostor. Zkusil jsem si tedy nabruslit na střed a do těch míst mi krásně nahrál Lukáš Krajíček. V nájezdu jsem zkusil střelu mezi betony. Povedlo se mi puk procpat do sítě," popisuje svůj gólový příspěvek a pokračuje: "Je to pro mě velká úleva, spadl mi kámen ze srdce. Ani ve Znojmě jsem letos ještě neskóroval. Jsem velmi rád, že můj gól znamenal body," kvituje tříbodový zisk svého oddílu.

První extraligový gól tradičně znamená nutnost odměny pro týmového pokladníka: "Zatím mi nikdo nic neříkal a netuším, co bude třeba donést. Tajně doufám, že by se na to mohlo zapomenout," šibalsky se usmívá autor vítězné trefy.

Dvaadvacetiletý forvard nastoupil ve čtvrté formaci spolu s M. Adamským a J. Polanským: "Spolupráci s Jirkou a Martinem si mohu jen pochvalovat. Jsou to výborní hráči. V první třetině jsme se sice nedostali tolik do hry, ale potom nám dali trochu víc prostoru na ledě, což mě těší," chválí vzájemnou souhru se staršími kolegy.

Po vítězném duelu se hráči s dráčkem na hrudi nevrací zpět do Slezska, ale mají zajištěn nocleh v Praze. Hned v úterý totiž nastoupí na kluzišti Sparty: "V pondělí kolem poledne máme trénink na Spartě. Určitě je lepší, že se nemusíme vracet do Třince, ale můžeme ušetřit síly na úterní zápas. V autobuse nebývá vždy takové pohodlí a není třeba se trmácet dlouhou cestu do Prahy. Pevně doufám, že nastřádaná energie se v zápase projeví a získáme proti Spartě nějaké body," přeje si hráč s číslem 88 na zádech.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice