Erik Hrňa: Musíme zvednout hlavy a jít dál

18.02.2015 · Martin Stebel
PRAHA - Herní nepohoda Ocelářů bohužel nekončí. Taky na ledě pražské Slavie nezískali Slezané žádné body a poslednímu celku tabulky podlehli v předehrávce 50. kola Tipsport extraligy 1:2. Nepovedený duel zhodnotil autor jediné trefy hostů, ERIK HRŇA.

Eriku, ani na ledě tabulkového outsidera jste body nezískali, čím si to vysvětlit?

Naše trápení začalo už před několika zápasy zpět, už tehdy jsme nehráli dobře. I dnes jsme tušili, že to bude těžké utkání, ale snažili jsme se k tomu přistoupit úplně jinak, než ty předchozí zápasy. Možná se dva zápasy po sobě podcení a potom se to přenese do toho třetího. I když jsme hodně chtěli, prostě to nešlo. V pátek máme další zápas a tam budeme chtít urvat body.

Tři zápasy jste prohráli s týmy, které mají v tabulce výraznou ztrátu. Nedošlo k podcenění?

Možná v těch předešlých případech tomu tak bylo. Slavii jsme určitě nepodcenili, to odmítám, chtěli jsme k tomu přistoupit jako k zápasu play-off, bohužel to nešlo podle našich představ, teď musíme zvednout hlavy a jít dál.

Už je to trochu ohraná písnička, ale jak moc aktuálně chybí zranění hráči?

Absence některých hráčů je citelná, navíc další postupně přibývají, dnes jsme například dohrávali jen na čtyři beky, bylo to složité, v obraně zaskakovali útočníci, ale takový je hokej, musíme se s tím porvat. Tohle nemůže být výmluva.

V sezoně jste prohráli maximálně dva zápasy v řadě. Je nynější špatná série důrazným a varovným signálem před blížícím se play-off?

Každá prohra bolí, neradi bychom v tomto stavu šli do play-off, do dalších zápasů už musíme jít s tím, že v podstatě začaly vyřazovací boje. Problém je asi v hlavách, možná jsme mysleli, že to půjde samo, teď moc chceme, ale bohužel to nejde. Věřím, že to zlomíme už v Hradci a začneme znovu vyhrávat.