Erik Hrňa: Jsem rád, že mi to tam už spadlo

01.12.2020 · Martin Stebel
Velkolepá jízda Ocelářů letošním ročníkem Tipsport extraligy pokračuje. Na tým z WERK ARENY nevyzrála ani Sparta, která sice ve Slezsku dobře začala, ale nakonec cestuje do metropole s nepořízenou. Povedený duel absolvoval ERIK HRŇA, který k vítězství přispěl premiérovým gólem sezony a přidal také důležitou asistenci.

Jeho trefa, která znamenala stav 2:1 pro domácí, vypadala na první pohled jednoduše. Během přesilovky mu kapitán Vrána předložil kotouč jako na zlatém podnose: "To nevím, jestli to bylo tak snadné trefit. Vzhledem k mé dosavadní úspěšnosti ani ne. I minulý zápas proti Hradci jsem měl před sebou prázdnou branku a nedal jsem. Hlavně jsem si říkal, abych zase netrefil gólmana," popisoval svůj zásah, který ale ještě po trenérské výzvě Sparty musel důkladně prozkoumat videosudí: "V ten moment jsem si říkal: Ty brďo, mně snad není přáno ten první gól dát."

Na první letošní gólovou radost si přitom musel počkat až do 13. kola. V minulosti prožíval v tomto ohledu většinou úspěšnější starty do sezon: "Je pravdou, že hráč, aspoň teda já, na to trochu myslí. Ale snažil jsem se chodit do brány a nějakým způsobem tam puk dotlačit. A jak jsem říkal, minule stačilo kousek ho posunout a zasunout do prázdné branky, jenže jsem trefil beton. Takže jsem rád, že mi to tam už konečně spadlo."

Foto: Petr Rubal

Filip Zadina při hodnocení nedělního utkání s Hradcem mimo jiné zmínil, že právě Erik Hrňa má u Ocelářů zřejmě nejpřesnější a nejtvrdší střelu: "To nevím. Asi mě chtěl pochválit, ale on má taky parádní střelu. Je nás tady víc, kdo se do toho umí opřít. Ale přece jen, když jedna z televizí dělala soutěž v tvrdosti střelby, tak jsem skončil poslední (směje se)."

Krom oboustranně vysoké úrovně hry v úterý zaujal také moment z 52. minuty, kdy sparťanský útočník Kudrna v duchu fair play odvolal údajný faul Jana Jaroměřského: "Klobouk dolů. Přesně jsem tu situaci neviděl, ale zdálo se mi, že Andrej zakopl o špičku brusle. Nechci tvrdit, jak to přesně bylo, ale bylo super, že trest odvolal."

Foto: Lukáš Filipec

Dnes v 17:30 | Jun.