Erik Hrňa před Zlínem: Už bych si přál zápas bez větších nervů

07.02.2021 · Martin Stebel
Šestkrát v řadě vyhráli, ale stále jsou hladoví! Další konfrontace je na programu v neděli od patnácti hodin, kdy Oceláři vyzvou Zlín. V předchozím střetnutí dvakrát rozvlnil síť soupeřovy branky ERIK HRŇA: "Asi to v neděli nebude nic krásného, spíš znovu čekám tuhý boj," predikuje.

Stala se z toho už trochu tradice. Oceláři v pátek na olomouckém kluzišti znovu inkasovali jako první a byli nuceni zápas otáčet: "Je sice hezké, že máme psychickou sílu, díky které ty zápasy dokážeme otáčet. Na druhou stranu nám takové obraty berou hodně sil, je to trochu vyčerpávající. Asi bych byl raději, kdybychom častěji vedli my a prožili pohodovější zápas bez větších nervů."

Autor letošních devíti gólů a patnácti asistencí prognózuje, že také nedělní protivník bude klást enormní odpor: "Myslím si, že v neděli nás čeká trochu podobný zápas, jak tomu bylo v pátek na ledě Olomouce. Asi to nebude nic krásného, spíš čekám tuhý boj. Zlín zřejmě přijede s dobrou obranou, bude chtít nám to znepříjemnit. Přesto ale věřím, že doma nezaváháme."

Hokejově vyrostl na vsetínském Lapači, vzájemné duely proti Beranům proto může vnímat se speciálním nábojem. Minule na ledě Zlína dvakrát skóroval: "Neberu Zlín jako oblíbeného soupeře, ale jelikož jsem ze Vsetína, bral jsem zápasy proti Zlínu jako derby. V mládeži jsem to vnímal podobně, jako Třinečák bere zápasy proti Vítkovicím. Teď už jsem ale dlouho Ocelář a zápasy proti Zlínu nějak speciálně neprožívám."

Zlínští v posledních dvou zápasech nominovali mezi tři tyče mladého brankáře Michala Kořénka: "Je to mladý kluk, který se proti nám bude chtít ukázat. Zlín vždy produkoval kvalitní brankáře a neřekl bych, že to je slabina týmu. Už v lednu proti nám několik soupeřů dalo šanci mladším gólmanům a vždy se na Třinec chtěli vytáhnout. My pak z těch kluků děláme gólmany pro nároďák (usmívá se). Je docela jedno, kdo proti nám bude chytat, vyhrát chceme, ať už tam bude kdokoliv."

HC Motor České Budějovice