Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Dvougólový David Nosek: Byl to bláznivý zápas!

05.01.2016 · Martin Stebel
To byla ofenzivní hostina! V dohrávce 33. kola Oceláři naplno demonstrovali bojovnost, odhodlanost, nezlomnou vůli a charakter! Hradecký rival sice podstatnou část utkání tahal za delší stranu provazu, ale dvoubodový triumf nakonec zůstal pod Javorovým. Dvěma góly k tomu přispěl DAVID NOSEK.

Davide, dva body zůstaly doma. Po první třetině to na bohaté gólové hody nevypadalo...

Po první bezgólové třetině to vypadalo, že rozhodne jedna či dvě trefy. Ve druhé třetině se ale s góly roztrhl pytel. Začátek nebyl úplně příjemný, povedlo se nám sice vývoj obrátit na naší stranu, ale Hradec zase otočil. Co k tomu víc říct? Byl to bláznivý zápas!

Přiznejte barvu. Věřili jste v závěru poslední části, že se ještě podaří vyrovnat?

Závěr byl opravdu infarktový. Pokud bych měl mluvit za sebe, věřil jsem, že to dohrajeme na 5:5. Bohužel Hradec znovu odskočil. Nesložili jsme ale zbraně, byl tam mohutný tlak do branky a podařilo se vyrovnat. Hraje se přece šedesát minut, prohrát jsme si určitě nezasloužili. Uznávám sílu Hradce, ale naše odhodlání bylo silnější.

Prakticky celé utkání jste dotahovali ztrátu. Bylo to psychicky náročné?

Dotahovat ztrátu není nikdy jednoduché, ale důležitá byla víra našeho mužstva, že dnes nějaké body urveme. To se na ledě projevilo. Svědčí to o velké morálce našeho týmu, je třeba zabojovat do poslední vteřiny, což jsme už letos několikrát ukázali. I když jsme prohrávali, na střídačce panovala pozitivní nálada, hecovali jsme se, že vyrovnáme.

Letos máte nejvyšší ice-time z celého mužstva, chodíte na většinu přesilovek, máte důvěru trenérů. To asi potěší, že?

Moje pozice se zlepšila, chodím na led častěji, za což jsem vděčný. Je tady hodně kvalitních obránců, užívám si každý okamžik na ledě!

Do konce týdne vás čekají další dva důležité souboje. Nejprve nastoupíte v Litvínově, v neděli doma čeká Brno. Předpokládám, že se znovu víc zaměříte na defenzivní činnost...

Poctivě do obrany jsme chtěli hrát i dnes, bohužel to nevycházelo. Hned další zápas v Litvínově musíme být v defenzivě důslednější. V naší situaci nás nemůže zajímat nic jiného než tři body. Chceme se v tabulce posouvat nahoru. Naším prvořadým cílem jsou tedy výhry v Litvínově i doma s Brnem.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Olomouc
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 17:30 | Jun.
Bílí Tygři Liberec
HC Oceláři Třinec