Dvojnásobný počet střel, jediný bod. Trápení dorostu trvá

17.09.2022 · Martina Sikorová
Ve druhém extraligovém utkání vyslali třinečtí dorostenci 52 ran. Ve zlínské síti ale skončily jen dvě střely kapitána Štěpána Urbánka, které stačily k zisku jediného bodu za prohru 2:3 po prodloužení.
2.kolo, sobota 17.9.2022
2:3p
Třetiny: 0:1, 0:0, 2:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 46. Urbánek (Rybnikár, Pohludka), 60. Urbánek (Pohludka, Rybnikár) - 7. Vaculík (Kotala, Heš), 59. Kos (Frolo, Mikel), 64. Klimek (Mikel). Rozhodčí: Hranoš - Klimek, Návrat. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 52:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
HC Oceláři Třinec: Milota – Mrtka, Byrtus, Ćmiel, Dravecký, Solowski, Zielinski, Holub, Blaha – Švančara, Ostřížek, Urbánek, Rybnikár, Granečný, Sajdok, Mikula, Pohludka, Hebar
PSG Berani Zlín: Kowalczyk – Kotala, Mořkovský, Kopřiva, Mikel, Uřičář, Lukaštík, Schmied – Paták, Vaculík, Kos, Holba, Pečner, Valášek, Pešák, Frolo, Heš, Klimek

Do sobotního utkání vstoupil aktivněji Zlín, herní převahu ale Oceláři rychle získali na svou stranu. S úspěšností střelby už to tak růžové bohužel nebylo. Pilným střelcem byl třeba třináctiletý obránce Dominick Byrtus, první rána třineckého beka od modré čáry ale skončila těsně mimo a tu druhou se pak nepřesně snažil tečovat Švančara.

V sedmé minutě tak přišel trest. Po dvou týmových prohřešcích se hrálo ve čtyřech na obou stranách a z dorážky otevřel gólový účet Martin Vaculík. Oceláři se snažili o rychlou odpověď a málem jim k tomu pomohla i kostrbatá rozehrávka zlínského gólmana, která se od Zielinského odrazila zpět do brankoviště a k tomu, aby kotouč zapadl za brankovou čáru, moc nechybělo. Vytáhnout se ovšem musel i třinecký Milota, který parádním zákrokem zneškodnil přečíslení Zlína dva na jednoho.

Ve druhé dvacetiminutovce mladí Oceláři svou střeleckou aktivitu ještě navýšili a na branku Zlína vyslali 21 ran, výsledek byl ale stejný. Tedy nulový. Z dobré pozice na pravém kruhu pálil třeba Ćmiel, ani on ale puk do zlínské sítě nedopravil. A přáno nebylo ani Pohludkovi, který si v jedné ze svých mnoha šancí vylámal zuby na pozorném Kowalczykovi.

V závěrečné části už se svěřenci trenéra Marka Malíka přece jen dočkali. Po ose Pohludka - Rybnikár se kotouč dostal na hůl Štěpána Urbánka a třinecký kapitán přesnou ranou zařídil srovnání na 1:1. Milota měl ve třetí třetině jen málo práce, v pozoru ale musel být neustále. Ve vlastní přesilovce totiž Ocelářům ujel Heš, který si ale na domácího brankáře nepřišel.

Při závěrečném tlaku Třince navíc přišla ledová sprcha, když se střelou z mezikruží postaral o druhý gól Beranů Dominik Kos. Kostka v té době ukazovala čas 01:39 do konce utkání a vypadalo to, že naděje dobře hrajících, ale špatně zakončujících Ocelářů jsou pryč. Opak byl ale pravdou.

Hráči s drakem na prsou ukázali velkou bojovnost a pouhých 44 sekund před třetí sirénou vyrovnali na 2:2. Při hře v šesti našel Šimon Pohludka dobře postaveného Štěpána Urbánka a kapitán Ocelářů svým druhým gólem v utkání poslal zápas do prodloužení, ve kterém o konečném výsledku 2:3 rozhodl zlínský Adam Klimek.