Dva body těší, ale měly být tři, tvrdí Jan Peterek

23.01.2012 · Martin Stebel
Drama se šťastným koncem. Tak lze stručně definovat nedělní duel Ocelářů s Mountfieldem, který vyzněl lépe pro domácí po výsledku 2:1 v nastaveném čase. O dvoubodový zisk se svou pohotovou trefou postaral rutinér Jan Peterek, pro něhož to byl v letošní sezoně již druhý gol v prodloužení.

Během pozápasového hodnocení v press-centru byla na jeho tváři patrná únava, ale taky částečná satisfakce: "Vítězství je příjemné, ale v naší situaci potřebujeme vyhrávat za tři body. Šance k tomu rozhodně byly. Bojujeme o šestku a tabulka je hodně našlapaná, nikdo nemá nic jisté. Musíme proto určitě vyhrávat po šedesáti minutách," je si vědom velezkušený centr, jenž nedávno laboroval s bolavými třísly: "Je dobře, že jsem se vrátil zpět. Pozorovat hru jen zpoza mantinelu, když člověk nehraje, je docela utrpení. Ještě to stále není zcela optimální a musím na sobě pracovat."

Jeho hvězdná chvíle přišla v úvodní minutě nastaveného času. Ve správnou chvíli byl na správném místě a nekompromisně umístil kotouč do sítě: "Miloš Hořava mi to krásně předložil, puk jsem ale viděl až na poslední chvíli, neměl jsem proto moc času na přípravu. Jsem rád, že jsem to trefil. Střela z voleje je totiž moje silná stránka (směje se). Říkal jsem si, že v prodloužení bychom se měli prosadit, protože nájezdy nám opravdu nejdou. Chtěli jsme zápas rozhodnout co nejdřív a je fajn, že to tak nakonec i dopadlo."

Oceláři prožili relativně bouřlivý týden. Nelichotivé výsledky měly za následek změny na trenérských pozicích: "Pan Tlačil nás hodně tlačí do brány. Nabádá nás k větší agresivitě, ať nehrajeme tolik po koutech, ale je nutnost jít do předbrankového prostoru. I já jsem se dnes o tuhle hru snažil, což nebývá u mě zvykem. Snažil jsem se prostě víc střílet a nevymýšlet zbytečné ptákoviny," usmívá se ostřílený borec, jenž kdysi na ledě zažil i současného asistenta: "Pavla Janků dobře znám. Je to výborný člověk, hráli jsme spolu. Zatím snad ani nevystupuje jako typický asistent, ale hlavně jako náš rádce. Chodí za námi a říká své postřehy, v čem bychom se mohli zlepšit, kde máme rezervy. Člověk když je na ledě, tak některé věci nemůže vidět. Lépe se to pozoruje ze střídačky. Jsem moc rád, že tam Pavel je a vytváří příjemnou atmosféru," kvituje přínos bývalého kanonýra.

Série nevýrazných výkonů celého týmu v uplynulém období vyústila k ukončení spolupráce mezi Oceláři a Ladislavem Kohnem. Jak tedy vnímá jeho odchod?: "Tak už to v hokeji chodí. Za svou kariéru jsem obdobných situací zažil několik. Láďa je výborný kluk i hokejista a věřím, že ve Švýcarsku se dokáže prosadit. Přeji mu jen to nejlepší, ať se mu tam daří. Vím, že taky on nám přeje úspěch. Nerozešel se tady ve zlém. On sám to myslím bere docela v pohodě, už toho v hokeji hodně zažil," říká hráč s číslem 11 a pokračuje: "Nechám se překvapit, jestli po jeho odchodu bude kádr doplněn. Slyšel jsem, že klub snad ještě některého útočníka shání, proto si počkejme, jak to vše dopadne. Jsou tady ale i mladí, velice šikovní kluci, kteří stále čekají na svou šanci. Možná se proto bude sázet více na ně," uzavírá naše povídání světem protřelý matador.