Duel o naději: Oceláři v CHL vyzvou Hamar

08.10.2018 · Martin Stebel
Značná dávka pozitivních emocí po vítězném extraligovém derby ještě v hlavách ocelářských fanoušků doznívá, ale dozrál čas na další porci hokejové zábavy. V úterý 9. října od 17:30 bude WERK ARENA svědkem důležitého střetnutí v rámci Champions Hockey League. Oceláři hostí úřadujícího norského mistra z Hamaru. Úkol zní jasně: pokud třinečtí chtějí vykřesat jiskru postupové naděje, je třeba bezpodmínečně vyhrát. Podpořte snahu Ocelářů, vaší přízeň si rozhodně zaslouží!

Storhamar Hamar

Pro zhruba třicet tisíc obyvatel Hamaru je hokej velkým společenským fenoménem. V tomto směru je analogie s Třincem téměř identická. Sedminásobný norský šampión patří k relativně mladým hokejovým organizacím (klub byl založen v roce 1957). Domácí zápasy hraje v CC Amfi aréně, která pojme přes sedm tisíc diváků. V minulé sezoně "draci" z Hamaru získali titul po finálovém triumfu proti Lillehammeru (4:1 na zápasy).

Letošní účast v Lize mistrů je pro Storhamar druhá v pořadí. Před třemi roky se ve skupinové fázi střetl mimo jiné s pražskou Spartou, přes kterou prošel do vyřazovací části. V aktuálním ročníku CHL se Hamaru příliš nedaří. V domácím prostředí to ještě nebylo tak špatné, po úvodní výhře s Tapparou (3:2sn) Skandinávci získali bod i proti Djurgårdenu (2:3pp). Na ledech stejných soupeřů už ovšem Norům pšenka nevykvetla (1:6 a 2:5). V současné době tedy Hamar figuruje se třemi body na čtvrté příčce tabulky skupiny E Ligy mistrů.

V nejvyšší norské hokejové soutěži (Get-ligaen) to je ovšem v podání Storhamaru poněkud jiná a mnohem veselejší písnička. Po deseti odehraných kolech jim totiž s 21 body patří pozice tabulkového lídra. Poslední ligový duel Hamar odehrál v sobotu na kluzišti Ocelářům dobře známého Stavangeru Oilers, kde svěřenci 41-letého kouče Fredrika Söderströma dokázali zvítězit poměrem 3:1.

Hvězdou první velikosti je zcela bez debat světem protřelý útočník Patrick Thoresen. Norská legenda kdysi oblékala dres Olejářů z Edmontonu, nejúspěšnější sezony ovšem Thoresen absolvoval v kádru ruského gigantu z Petrohradu. Velezkušenému rutinérovi se daří i v letošní CHL, kdy konta soupeřů zatížil čtyřmi góly. Dres TOP SCORERA ovšem pro úterní střetnutí oblékne jiná opora - obránce Joel Johansson. Ten se může pochlubit dosavadní bodovou bilancí 2+3.

Poslední utkání Storhamaru, sobota 6. října: Stavanger Oilers - Storhamar Hamar 1:3 (1:0, 0:1, 0:2). Branky a nahrávky: 26. Thoressen (Svensson, Thoresen S.), 46. Johansson (Zettergren), 54. Dahlstrom (Thoresen, Irving) .

Z kabiny Ocelářů

Nespekulovat, nekombinovat, ale vyhrát. Toto by měl být hlavní slogan a zásadní motto Ocelářů pro závěrečné dvě bitvy v základní skupině letošní Ligy mistrů. První krok musí Slezané nutně učinit během úterního večera v domácím prostředí. Odveta bude na programu přesně za týden, v úterý 16. října od 19 hodin na severu Evropy. Postupová matematika mluví zcela jasnou řečí - pouze dvě vítězství proti norským šampiónům udrží české vicemistry a semifinalisty loňské CHL v postupové naději. Je třeba navíc věřit, že si Tampere a Djurgården nerozdělí body. Oceláři půjdou dál jen tehdy, pokud oba vzájemné zápasy těchto soků budou mít stejného vítěze.

"Moc dobře víme, že postup v Lize mistrů už nemáme zcela ve svých rukách. Chceme ale po dvou extraligových výhrách zůstat na pozitivní vlně, protože po několika prohrách v úvodu sezony jsme pořádně hladoví znovu vítězit. Těší nás, že budeme hrát před domácím publikem, protože to je vždy velké plus a energie navíc," řekl před soubojem proti Hamaru Aron Chmielewski, který má v posledních dnech mimořádně nabitý program, jelikož krom extraligy vypomáhá i v partnerském Frýdku-Místku. Rodák ze severopolského Gdaňsku je se dvěma góly zároveň nejlepším střelcem Ocelářů v letošní Lize mistrů.

Pro úterní utkání ovšem dres s nápisem TOP SCORER bude na svém svalnatém těle hrdě nosit slovenský buldok Vladimír Dravecký, jehož aktuální bilance kanadských bodů zní 1+3. Oceláře i nadále sužuje poměrně rozsáhlá marodka (Roth, Růžička, Viedenský, Polanský, Bukarts). Je ale docela reálné, že někdo z této pětice už bude pro konfrontaci s Hamarem zdravotně způsobilý. Definitivní podobu třinecké sestavy však trenérský tým odhalí teprve po ranním rozbruslení ve WERK ARENĚ.

Poslední utkání Ocelářů, neděle 7. října: HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 4:2 (1:1, 1:0, 2:1). Branky a nahrávky: 3. Martynek (Chmielewski), 34. Hrňa (M. Kovařčík, Musil), 45. Gernát, 60. Adamský (Marcinko).

O zápase

Termín utkání: Úterý 9. října 2018, 17:30 hod.
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec, Frýdecká 850.
Onlajn přenos: ZDE
Přímý přenos: Sport2 TV

Vstupenky na utkání:

Cena: 100 Kč, majitelé permanentek vstup volný.
Prodej: Probíhá přes Ticketportal nebo na pokladně WERK ARENY v den utkání.

Aktuální tabulka skupiny "E" Champions Hockey League:

Postupové varianty ve skupině "E" Champions Hockey League:

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary