Druhý extraligový soupeř v přípravě, do Werk arény zavítá Zlín

19.08.2013 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Přípravné zápasy Ocelářů před novou sezónou pokračují v plném proudu. Od úterních sedmnácti hodin se mezi mantinely třinecké Werk arény představí v pořadí druhý soupeř z české nejvyšší soutěže - vicemistr PSG Zlín.

Od posledního přípravného utkání uplynulo pět dní a Slezané se opět představí před vlastními diváky. Oceláře čeká pátý přípravný duel, podruhé se postaví celku z Tipsport extraligy. Do Třince přijíždí vicemistr loňského ročníku – PSG Zlín. Utkání začíná Na Lesní od sedmnácti hodin, nenechte si jej ujít.

Dosavadní výsledky Ocelářů

Hráči s dráčkem na prsou prozatím odehráli čtyři přípravná klání. Nejprve Slezané zvítězili na ledě prvoligového Havířova, pak se doma dvakrát postavili Košicím. V obou konfrontacích byli lepší svěřenci kouče Jiřího Kalouse. Třinečtí nejprve zvítězili 4:3, o dva dny později pak slovenského vicemistra deklasovali 7:2. Zatím poslední duel sehráli Oceláři proti regionálnímu soupeři z Ostravy. Vítkovice dokázaly držet krok jen první třetinu, pak se Slezané rozehráli a zvítězili v poměru 4:1. Tým trenérů Kalouse a Marka tak prozatím v přípravě neokusil příchuť prohry.

Přípravné zápasy Ocelářů:
1. srpna: Havířov – Třinec 3:4
6. srpna: Třinec – Košice 4:3
8. srpna: Třinec – Košice 7:2
15. srpna: Třinec – Vítkovice 4:1

Oceláři v posledních dvou letech stáhli ze Zlína jedny z jeho nejzkušenějších beků. V létě 2012 se pod Javorový přestěhoval Lukáš Galvas, letos jej následoval ve stejném směru Tomáš Linhart. Pokud by se tito dva borci objevili v jedné dvojici, vykázali by dohromady 1337 extraligových utkání a 292 kanadských bodů.

PSG Zlín

Tým z Baťova města, pod vedením hlavního kouče Rostislava Vlacha, dokráčel v loňském ročníku extraligy až pod samotný vrchol. Vítěz základní části ve čtvrtfinále porazil Vítkovice, v semifinále pak přešel přes Oceláře. Ve finálové sérii ale Ševcům vystavila stopku Plzeň, tým kolem kapitána Petra Čajánka se tak musel spokojit se stříbrnými medailemi.

Po loňské sezóně ze Zlína odešlo hned sedm hráčů. Brankáři Jakub Sedláček (Riga), Kevin Rozum (Prostějov), obránci Tomáš Linhart (Třinec), Michael Janota (Třebíč) a útočníci Jakub Šlahař (Havířov), Michal Důras (Jihlava) a Stanislav Balán (Karlovy Vary). Do týmu Beranů naopak zamířil brankář Libor Kašík, obránci Tomáš Valenta, Jiří Marušák a útočník Tomáš Sýkora.

Zlínští prozatím v přípravě sehráli pět duelů. Poprvé v letošní sezóně se tým Rostislava Vlacha představil vlastním divákům v klání se Skalicí, to ale vyhráli hosté ze Slovenska v poměru 2:0. Berani pak zavítali na led Vítkovic, kterým podlehli 2:5. V minulém týdnu se Ševci představili na tradičním Rona Cupu, kde sehráli tři zápasy. Nejprve remizovali se Skalicí, pak podlehli Košicím. Teprve v pátém utkání se Zlínští mohli radovat z výhry, když porazili Trenčín 4:3.

Přípravné zápasy Zlína:
8. srpna: Zlín – Skalica 0:2
13. srpna: Vítkovice – Zlín 5:2
15. srpna: Skalica – Zlín 6:6 Rona Cup v Trenčíně
16. srpna: Košice – Zlín 3:2 Rona Cup v Trenčíně
17. srpna: Trenčín – Zlín 3:4 Rona Cup v Trenčíně

Sportovnímu úseku zlínského hokejového klubu se velmi dobře daří v posledních letech do mužstva zabudovávat vlastní mladé odchovance. Hráči jako obránce Petr Zámorský získávají stále více prostoru v sestavě ševců. (Foto: Jiří Zaňát)

O zápase

Termín utkání: úterý, 20. srpna 2013, 17:00
Místo utkání: Werk Aréna, Třinec (vstupné 30 Kč, majitelé permanentek a děti do 150 cm zdarma)
Textový online přenos: www.onlajny.com