Druhý domácí zápas v přípravě – přijíždí reprezentace Polska

23.08.2012 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Po turnaji na Slovensku pokračuje příprava Ocelářů zápasem s Polskem. Reprezentace našich severních sousedů absolvuje v srpnu desetidenní přípravu pod dohledem ruské trenérské osobnosti Igora Zacharkina. Utkání v Třinci bude pro Poláky prvním během soustředění.

Ve druhém a zároveň posledním domácím přípravném duelu před novou sezónou přivítají Oceláři reprezentaci Polska. Domácí generálka na nadcházející ročník Tipsport extraligy startuje Na lesní v 17 hodin, buďte u toho!

Program Ocelářů před sezónou 2012/2013

Třinčané mají za sebou čtyři z naplánovaných šesti přípravných klání. Na úvod přípravy Oceláři před vlastním publikem přehráli Košice, na devatenáctém ročníku Rona Cupu poté družina Josefa Turka uhrála tři remízy. Slezany ještě čeká zítřejší duel s polskou reprezentací, sérii přípravných zápasů pak Oceláři završí v poslední srpnový den na ledě Žiliny.

Úterý, 7. srpna: HC Oceláři Třinec – HC Košice 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 40. Hrabal (TS), 43. Varaďa (Růžička), 49. Klimenta (Polanský, Rákos), 51. Roth (Polanský, Klimenta) – 16. Róbert Huna (Richard Huna, Haščák), 20. Richard Huna.

Čtvrtek, 16. srpna: HC Košice – HC Oceláři Třinec 2:2 (0:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Brejčák (Slovák, Novák), 41. Šeda (Róbert Huna, Haščák) – 1. Růžička, 39. Bonk (Hrabal, Zíb).

Pátek, 17. srpna: HK Dukla Trenčín – HC Oceláři Třinec 2:2 (1:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Tybor (Rusnák), 25. Lelkeš (Biro, Sojčík) - 28. Bonk (Růžička, Roth), 36. Orsava (Hampl, Rufer).

Sobota, 18. srpna: HK 36 Skalica – HC Oceláři Třinec 1:1 (1:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Kudrna (Šátek, Kozák) - 10. Klimenta (Polanský).

Novinky z kádru Ocelářů

Slezané se po návratu z Rona Cupu pustili opět do tréninkových dávek. Do sestavy se na slovenském turnaji nedostali mladíci Zdeněk Čap a Denis Kindl a dle slov trenéra Josefa Turka se tito perspektivní hokejisté v úvodu sezóny nevejdou do základního kádru. Šanci dostanou buď v třinecké juniorce, nebo je čeká angažmá v první lize.

S Oceláři se od minulé středy připravuje také obránce zámořského Phoenixu – Rostislav Klesla. Juniorský mistr světa z roku 2001 by v případě výluky v NHL nastupoval za Třinec, momentálně mu ale jeho smlouva neumožňuje nastoupit do jakéhokoliv duelu před polovinou září.

Premiéru před třineckým publikem si zítra odbude gólman Šimon Hrubec. Třinečtí by podle posledních informací měli zítra hrát na čtyři kompletní formace.
Předpokládaná sestava Ocelářů: Hrubec (Hamerlík) – Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík, Kania – Varaďa, Bonk, Růžička – Adamský, Peterek, Květoň – Rákos, Polanský, Klimenta – Orsava, Podešva, Hrňa – Zagrapan.

Oceláři poslední tři duely odehráli na Slovensku, vstřelili však jen pět gólů. Dva z nich dal kapitán Bonk.

Z kabiny soupeře

Polský reprezentační tým je momentálně na desetidenním soustředění. Během něj Poláci sehrají tři přípravné duely – zítra proti Ocelářům, 28. a 29. září s reprezentací Francie. Reprezentaci našich severních sousedů si vzal pod svá křídla ruský kouč Igor Zacharkin, na duely ve Francii se k němu připojí také dlouholetý trenér ruské Sborné – Vjačeslav Bykov. Konečná dohoda o působení obou trenérů u polské reprezentace má padnout po duelech nad řekou Seinou.

Kádr Polska tvoří hráči polské nejvyšší soutěže. Mezi nimi figuruje také bývalý forward Ocelářů, Marcin Kolusz, který pod Javorovým působil v letech 2005 – 2008. V kádru účastníka MS I. divize působí také Damian Kapica. Polský forward je členem třinecké juniorky, v loňské sezóně zaznamenal ve třiceti kláních 33 kanadských bodů (15+18).

Kádr polské reprezentace během soustředění (od 20. srpna v Tychách):

Brankáři: Przemysław Odrobny, Kamil Kosowski, Rafał Radziszewski

Obránci: Patryk Wajda, Paweł Dronia, Bartłomiej Pociecha, Jarosław Kłys, Patryk Noworyta, Bartosz Dąbkowski, Michał Kotlorz, Bartosz Ciura, Jerzy Gabryś, Szymon Urbańczyk

Útočníci: Jarosław Rzeszutko, Marcin Kolusz, Krzysztof Zapała, Krystian Dziubiński, Tomasz Malasiński, Dariusz Gruszka, Leszek Laszkiewicz, Radosław Galant, Mikołaj Łopuski, Adam Bagiński, Grzegorz Pasiut, Jakub Witecki, Maciej Urbanowicz, Mateusz Danieluk, Damian Kapica

Program polské reprezentace během srpnového soutředění:
Pátek, 24. srpna: HC Oceláři Třinec – Polsko
Úterý, 28. srpna: Francie – Polsko (Chamonix)
Středa, 29. srpna: Francie – Polsko (Megève)

Kamil Kosowski je spoluhráčem Richarda Krále z nedalekého města Jastrzębie. Na konci července a začátkem srpna byl na několikadenní zkoušce v týmu nováčka KHL HC Lev Praha. Místo v brance si nevybojoval a vrátil se tak do polské ligy. (Foto: przegladsportowy.pl)

O zápase

Druhý a poslední domácí přípravný zápas Ocelářů na domácím ledě se odehraje ve Werk aréně v pátek 24. srpna 2012 od 17 hodin. Třinecká redakce zápas okomentuje na portále onlajny.cz. Vstup je zdarma.