Druhá semifinálová bitva, srovnáme krok?

04.04.2019 · Daniel Ježek
První bitva neúspěšná, válka ale pokračuje! WERK ARENA uvidí druhé pokračování semifinálové série mezi Oceláři a Plzní, hráči s drakem na hrudi budou chtít odčinit úvodní nezdar a srovnat se soupeřem krok. Úvodní buly bude vhozeno v tradičních 17 hodin, přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem čtvrtečního druhého utkání semifinále Generali play off Tipsport extraligy mezi Oceláři a Plzní je společnost Promet Group, a.s.

Oceláři vstoupili do semifinále domácí bitvou s Plzní, ta se ale hráčům s drakem na prsou nepovedla dle představ. Západočeši byli aktivnějším týmem, dostávali se do více střeleckých příležitostí a nakoenc slavili vítězství 4:1. Ráz utkání udala již první třetina, ve které hosté přečkali tlak domácích a dvěma trefami Jaroslava Kracíka a Milana Gulaše se dostali do dvoubrankového náskoku.

Oceláři v další periodě nevyužili dlouhou přesilovku pěti proti třem, hosté naopak trestali. Přečíslení čtyř proti jednomu vyřešila dvojice Milan Gulaš - Jan Kovář ideálně, druhý jmenovaný doklepával kotouč do odkryté branky Slezanů. Třineckým naději v poslední dvacetiminutovce vrátil Martin Růžička, který úspěšně zvládl trestné střílení po faulu na Michala Kovařčíka, druhá trefa Jana Kováře ale definitivně stanovila konečný výsledek utkání. Plzeň si tak na své konto zapsala první semifinálový bod.

Musíme zlepšit nasazení, ví Petr Vrána

První zápas nevyšel, čím to?
Byli aktivnější a my jsme dělali víc chyb. Nemyslím si, že jsme hráli to, co jsme si řekli. Plzeň si to zasloužila, my ne. Výkon z naší strany nebyl optimální. Plzeň je kvalitní mužstvo na to, abychom jim to takhle usnadnili. Té naší hry využili a proměnili své šance. My jsme nebyli úspěšní v podstatě v ničem, dali jsme jen jeden gól a ještě k tomu z nájezdu.

Jak důležitá byla pro zápas první branka?
Samozřejmě, že je nepříjemné, když se druhý tým dostane do vedení. Pořád to bylo 1:0, my jsme nevyužili pár příležitostí. Pak odskočili na 2:0, ale pořád byl zápas hratelný. Nevyužili jsme přesilovky, měli jsme tam pět na tři. To rozhoduje zápasy a nezvládli jsme to.

Dá se říct, že vás Plzeň něčím překvapila?
Nemyslím si, že nás něčím překvapila. Věděli jsme, že to je kvalitní tým. Nikdo si nemyslel, že je přejedeme, že to budeme mít jednoduché. Bylo to vidět. A tím, že jsme nepředvedli to, co jsme chtěli, jsme jim to jenom usnadnili.

V taktickém plánu bylo jistě zaměřit se na Gulaše s Kovářem.
Ne úplně zaměřit se na ně, ale všichni víme, že to jsou kvalitní hráči. My si nemůžeme dovolit hrát takhle naivně. Takoví hráči toho využijí. Určitě si na ně musíme dávat pozor.

Při gólech ale měli dost místa.
Je to o tom, že jsme udělali chyby v herních situacích, a to jim umožnilo dostat se do těchto situací. Kdybychom hráli to, co jsme si řekli, nebo víc zodpovědně, tak by se do těch příležitostí ani nedostali.

Tušíš, jak na ně ve druhém utkání?
Samozřejmě zlepšit nasazení, prostě hrát svou hru, pokusit se být víc produktivní, dát nějaký gól, pokud možno dostat se do vedení a vrátit se ke hře, kterou jsme předváděli v první sérii. Je to play off, zítra se hraje další zápas, nemáme tolik času, ale musíme si odpočinout co nejvíc a naskočit do zápasu trošku s jiným nasazením.

První zápas série

3. dubna 2019: HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 45. Martin Růžička z trestného střílení – 11. Kracík (Jones, Indrák), 16. Gulaš (Jan Kovář), 34. Jan Kovář (Gulaš, P. Straka), 50. Jan Kovář (Gulaš).

O zápase

Hrací den: 2. semifinále Generali play off Tipsport extraligy