Druhá šance je tady: Oceláři míří do Hradce

25.04.2023 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Napoprvé to nevyšlo, Mountfield HK v prodloužení na ledě WERK ARENY utnul třinecké naděje na oslavu čtvrtého mistrovského titulu v řadě. Ve finálové sérii ale mají Oceláři dal navrch a v Hradci Králové přichází jejich další šance, jak ji ukončit. Páté finále se v ČPP Aréně hraje ve středu v 17:00.

Hokejové drama pokračuje, o titulu mistra České republiky stále není jasné.

Finálová série Generali Česká pojišťovna play off 2023 se přesouvá do Hradce Králové, kde Oceláři dostanou druhou možnost zvednout nad hlavu pohár pro šampiony extraligy. Za stavu 3:1 budou v ČPP Aréně servírovat další mečbol, vhazování je v 17:00 a zápas vysílá v přímém přenosu jak O2 TV Sport, tak ČT Sport.

Mountfield HK

Proti Ocelářům ve finále extraligy stojí nesmírně odhodlaný protivník, který rozhodně nemá ve zvyku se vzdávat. A to za jakéhokoliv stavu. Nejspíš i proto Východočeši zvládli lépe čtvrtý finálový zápas ve WERK ARENĚ, když gólem Radovana Pavlíka na 2:1 hned na začátku prodloužení sebrali Třinci sen o domácí oslavě titulu.

Série je rázem 1:3 a další zápas sehraje Mountfiled pred domácím publikem.

Hradci se do sestavy v Třinci vrátili dva důležití hráči Bohumil Jank a Jakub Lev, fyzicky nesmírně dobře vybavený tým ale stojí také na fantastických výkonech gólmana Matěje Machovského, který na začátku play off pro sebe sebral místo brankářské jedničky a stává se jedním z největších překvapení vyřazovacích bojů.

Utkání v ČPP Aréně je pochopitelně beznadějně vyprodáno a Hradec touží udělat vše pro to, aby finálová série pokračovala.

Z kabiny Ocelářů

Napoprvé to nevyšlo, a tak musejí Oceláři bojovat dál.

Hradec Králové dosud třinecká defenziva v sérii prakticky nepouštěla do vedení, přesto gól v prodloužení soupeři stačil k tomu, aby se bitva vrátila do ČPP Arény. Třinec se v domácím zápase musel potýkat s absencí klíčového obránce Jakuba Jeřábka, do sestavy - pouze do čtvrtého útoku - se naopak vrátil Libor Hudáček.

A tak je otázka, jak budou složením formací trenéři míchat před bitvou číslo pět. Oceláři odjeli do Hradce Králové už v úterý odpoledne a budou tam chtít navázat na úspěchy z letošního kalendářního roku, v ČPP Aréně totiž v roce 2023 vyhráli tři ze čtyř vzájemných zápasů.

Dosavadní zápasy série

Když nebudeme počítat branku Vladimíra Draveckého při power play soupeře, všechny dosavadní duely rozhodla jediná branka. A ta padla dvakrát až v prodloužení. Finálová série je bez ohledu na stav obrovsky vyrovnaná, teď se přesunuje na východ Čech, kde se Ocelářům v roli venkovního týmu daří.

18. 4. 2023:  Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Branka a nahrávky: 42. Kev. Klíma (Okuliar), 44. Smoleňák (Pilař) – 30. Kurovský (M. Roman, Mar. Adámek), 41. Voženílek (Daňo), 49. Voženílek (Daňo), 60. Dravecký (Nestrašil).

19. 4. 2023: Mountfiled HK - HC Oceláři Třinec 1:2p (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branka a nahrávky: 23. Jergl (Okuliar, Kev. Klíma) – 9. M. Růžička (Voženílek, Nestrašil), 71. Voženílek (Chmielewski, Daňo).

22. 4. 2023: HC Oceláři Třinec - Mountfield HK 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Daňo (Chmielewski).

23. 4. 2023: HC Oceláři Třinec - Mountfield HK 1:2p (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Mar. Adámek (Hudáček, Voženílek) – 19. Jank (Jergl), 61. R. Pavlík (Jergl).

Bilance v play off 20 zápasů, 14/6, skóre 54:38 16 zápasů, 9/7, skóre 34:32
Bilance venku/doma v play off 10 zápasů, 8/2, skóre 29:17 8 zápasů, 3/5, skóre 20:22
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 6-1-1-2, skóre 22:16 10 zápasů, 1-3-3-3, skóre 18:20
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 1 prohra 1 výhra
Vzájemná bilance (v play off) 10 zápasů, 7/3, skóre 24:14 (70% úsp.)
Vzájemná bilance (v play off) – venku 5 zápasů, 4/1, skóre 14:8 (80% úsp.)
Lídr bodování Martin Růžička 17 (9+8) Oliver Okuliar 10 (3+7)
Nejlepší střelec Martin Růžička 9 Kevin Klíma 5
Nejlepší nahrávač Andrej Nestrašil 9 Oliver Okuliar 7
Nejproduktivnější obránce Jakub Jeřábek 10 (3+7) Graeme McCormack 7 (3+4)
Nejtrestanější hráč Tomáš Marcinko 37 Oliver Okuliar 18
Nejlepší v +/- Daniel Voženílek +9 Bohumil Jank +7
Vítězné góly Daniel Voženílek 4 Oliver Okuliar, Patrik Miškář oba 2
Góly v přesilovce Martin Růžička 4 Aleš Jergl 3
Body v přesilovce Martin Růžička 9 (4+5) Kevin Klíma 4 (0+4)
Góly v oslabení žádný hráč dosud nevstřelil gól v oslabení žádný hráč dosud nevstřelil gól v oslabení
Nejvíc gólů v nájezdech zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy Graeme McCormack, Aleš Jergl, Ethan Werek všichni 100 % (1/1)
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy Matěj Machovský 50 % (2/4)