Doudera: Těžký zápas s outsiderem. Pomohli jsme si přesilovkou

05.11.2021 · Patrik Czepiec
Hra takzvaných speciálních týmů rozhodla urputné a bojovné měření mezi Třincem a Kladnem. Martin Růžička dokázal bezgólový stav rozseknout ve druhé části využitou přesilovkou, hvězda utkání Patrik Hrehorčák pak pláchnul Rytířům v oslabení a rozhodl o skalpu v poměru 2:0. Základ vítězného gólu položil dobrou střelou obránce Milan Doudera, který zápas následně také zhodnotil.

Jaký to byl zápas, Milane?

Rozhodně těžký. Kladno mělo výborný nástup, celkem nás na začátku motalo. Pak jsme se ovšem rozkoukali a převzali otěže hry. Pomohli jsme si přesilovkou, nicméně nepovedlo se nám odskočit. Bylo to rozhodně jedno z více nervózních utkání, které jsme rozhodli v oslabení.

A také v přesilovce, kdy jste svým kolegům pomohl střelou, která způsobila mezi Rytíři zmatek…

Otevřel se mi prostor, tak jsem to hodil na bránu. Když gólman vyrazil puk, vznikl v jejich obraně obrovský chaos a naskytl se prostor pro křižnou přihrávku na Martina Růžičku. Ten už měl odkrytou bránu a trefil se parádně.

Čekaly se od vás „povinné“ body. S čím jste do partie vstupovali?

Už před utkáním jsem věděl, že to nebude jednoduché. Tyto týmy, které hrají o všechno, jsou vždy velmi nepříjemné. Na nás se navíc každý extra motivuje, protože jsme první, takže to máme těžší. Musíme neustále dokazovat svůj standard.

Bylo důležité, že jste přežili tlak soupeře na začátku třetí třetiny?

S tím můžu souhlasit. Dvě minuty jako bychom na ledě ani nebyli, Kladno hrálo v podstatě přesilovku. I když nás tato pasáž stála hodně sil, ustáli jsme ji, což bylo klíčové. A pak samozřejmě vyzdvihnu ubráněnou přesilovku Rytířů asi sedm minut před koncem, během níž jsme ještě zvládli dát gól.

V čem je jiné bránění Jaromíra Jágra nebo Tomáše Plekance oproti ostatním hráčům?

Ti dva se brání jako každý jiný, ale znovu dnes ukázali kvalitu a proč hráli tam, kde hráli. Měli jsme to proti nim náročné. Při jejich závěrečném tlaku jsem Plekyho obral o puk, on mě vzal přes brusle a my jsme okamžitě věděli, že máme přesilovku a konec si tak pohlídáme.