Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Doudera o přípravě: Dobře jsme potrénovali a víme, co chceme hrát

26.08.2022 · Vojtěch Kasal
Poslední příprava před startem Ligy mistrů, první domácí výhra. Oceláři pod Javorovým přetlačili 2:1 slovenského šampiona Slovan Bratislava. Nechyběl u toho ani člen elitního páru třinecké defenzívy Milan Doudera, který utkání hodnotil.

Milane, dokázali jste porazit Slovan Bratislava 2:1. Byl to ale asi o něco těžší zápas, než loňské dva vzájemné duely v Lize mistrů, že?

Jo, byl to těžký zápas. Na jednu stranu jsme to až moc přehrávali, mohli jsme zápas rozhodnout dříve, šancí jsme na to měli dost. Musíme se více tlačit do koncovky a více střílet. Na druhou stranu jsme vyhráli, dobře jsme se naladili, a to se taky počítá.

Co udělat pro to, abyste se do branky skutečně více tlačili?

Těžko říct. Musíme ten tlak do brány a střelbu zautomatizovat. V dnešní době rozhodují „špinavé“ góly. Samozřejmě tam bylo pár akcí do prázdné brány, akorát jsme to vždy buď špatně zakončili, nebo nám přeskočil puk. Ale Liga mistrů bude něco úplně jiného a my se na to musíme zaměřit. 

Zbývá týden do začátku sezony, generálku máte za sebou: Jste připraveni?

Já si myslím, že jsme výborně potrénovali, nabrali kondici a zopakovali jsme si herní systém. Víme, co chceme hrát, a teď se budeme připravovat na pátek.  

První gól dnes vstřelil Marek Ročák, pogratulovali jste mu?

Super pro něj, určitě mu to zvedne sebevědomí. Jsme rádi, že mu to tam spadlo, a pokud na sobě bude pracovat, tak to může dotáhnout hodně daleko. My mu v tom budeme chtít pomoci, snažíme se ho každé střídání povzbuzovat, eventuelně mu poradit. Je to pro něj dobrá škola, když si zahraje takové zápasy. 

Příští týden vás čeká Belfast a Skellefteå. Už jste se na ně připravovali, nebo to přijde až nyní?

Ještě jsme se na ně nechystali, každopádně to budou obrovsky kvalitní soupeři. Už jsem zvyklý z Ligy mistrů, že to jsou parádní zápasy. Mezinárodní hokej je trochu jiný než extraliga, takže pro nás jedině dobře. Myslím, že nás to výborně připraví na extraligovou sezónu. Těšíme se na to a určitě budeme chtít uspět. 

Co musíte udělat jinak, aby to neskončilo jako v předchozích letech základní skupinou?

Musíme vyhrávat. Na druhou stranu v těch předchozích letech to bylo trochu ovlivněno tím, že jsme neměli tolik času na přípravu, protože sezóna skončila později, takže jsme i později začali trénovat na ledě. Zápasy před Ligou mistrů jsme hráli i na tři formace, a tudíž to bylo velmi náročné na kondici, ale to nás samozřejmě neomlouvá. Jsou to cenné zkušenosti a my chceme vyhrát každý zápas. 

Letos to nebudou klasické dvojzápasy, naopak budete muset hodně cestovat. Je to komplikace?

Trochu mě to mrzí, protože to cestování bude o to náročnější. V neděli do Švédska jedeme v den zápasu, tak se s tím budeme muset trochu poprat. Nejsme na to zvyklí, ale jsme profesionálové, takže se připravíme a budeme si chtít odvézt nějaké body. 

×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha