Dorostenec Skácel: Nájezdy jsou mojí oblíbenou dovedností

25.01.2023 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Marka Malíka vyjeli minulý týden na trip do Čech. A dařilo se jim. V pátek mladí Oceláři zvítězili na ledě prvního Liberce 3:2 po samostatných nájezdech a Mladou Boleslav následující den porazili 3:1. Na obou výhrách se podílel brankář David Skácel.

Davide, s dorostem za sebou máte povedený trip na sever Čech. Jak vypadaly zápasy z tvého pohledu?

Oba zápasy byly dost vyrovnané a velmi těžké, ale myslím si, že jsme je zahráli parádně. Kluci mi to v mnoha ohledech udělali lehčí, za což jsem rád. A hlavní je, že máme pět bodů!

I druhý zápas proti prvnímu Liberci musely rozhodnout nájezdy. Potvrzuje to vyrovnanost soutěže?

Liberec je určitě kvalitní soupeř, ale jak říkám, bojovali jsme do poslední minuty. Nakonec se nám to podařilo urvat na nájezdy.

Pod Ještědem jste museli otáčet nepříznivý vývoj 0:2. Jak náročné to bylo?

Myslím si, že pro nás všechny to bylo náročné, ale byli jsme namotivovaní a chtěli vyhrát, což se také povedlo.

Ve druhé třetině na tebe šlo jen pět střel. Jak se v takových momentech udržuješ v koncentraci?

Samozřejmě to není nic lehkého, ale snažím se na to nějak nemyslet a zůstávám hlavou pořád v zápase. Plně se koncentruji na danou situaci, abych co nejlépe pomohl mužstvu.

V samostatných nájezdech jsi soupeři nepovolil jediný gól. Máš dovednostní loterii rád?

Nájezdy jsou v zápasech mojí oblíbenou dovedností. Hodně si na ně věřím a v zápase s Libercem se na tom nic nezměnilo.

V sobotu jsi pak Boleslavi ze 40 střel povolil jediný gól. Jak těžký byl tenhle zápas?

Při zápase s Boleslaví jsem se cítil lépe než v Liberci, protože mám raději zápasy, kde je více střel a celkově větší vytíženost. Ale jak jsem již zmiňoval, kluci mi hodně pomohli.

V pátek do Třince přijede třetí Slavia. Co bude podle tebe v zápase důležité?

Musíme se držet stanoveného systému, hrát agresivně a klást důraz na zakončení. A také poctivě hrát v předbrankovém prostoru.

A co zatím říkáš na letošní sezonu celkově?

Myslím si, že hrajeme dobře jako tým, ale vždy je prostor na zlepšení. Těším se, co přinesou nadcházející zápasy.