Dorostenec Sajdok: Měli jsme za cíl ukončit nadstavbu vítězně

06.03.2023 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Marka Malíka zakončili nadstavbu vítězně - v pátek vyhráli v Pardubicích 4:1,o den později v Hradci Králové 1:0. Do play off tak mladí Oceláři půjdou jako třetí nasazený tým, jejich osmifinálovým soupeřem bude Jihlava.

Tobiasi, jak hodnotíš poslední zápasy nadstavby?

Především jsme měli za cíl ukončit nadstavbu vítězně tak, abychom se pozitivně naladili na blížící se play off. Jsme rádi, že se nám z obou venkovních zápasů podařilo přivést plný počet bodů.

První dvacetiminutovka v Pardubicích žádnou branku nepřinesla, byť jste byli aktivnějším celkem. Proč vám to nepadalo a co se pak změnilo?

Byť jsme opravdu byli aktivnejším mužstvem, tak tam za mě tam chyběl větší důraz v předbrankovém prostoru. Určitě nás hodně nakopla naše první branka. Začali jsme být více důraznější a soustředěnější v koncovce.

Ty jsi vstřelil druhý třinecký gól ve vlastním oslabení, můžeš nám ho popsat?

Jak jsem se již zmínil, ve druhé a třetí třetině jsme hodně přidali na důrazu a z toho vyplynula taky moje branka. Po napadání a malé chybičce pardubické rozehrávky jsem se obtočil za bránou a puk zasunul pod betony Antoše.

Rozhodl jsi i v sobotu, tentokrát v přesilovce. Jak moc těžké bylo udržet jednobrankový náskok až do  konce?

Zápas byl velmi vyrovnaný a aktivita byla na obou stranách. Obě mužstva pečlivě bránila a gólmani si velmi zodpovědně hlídali svoje svatyně, zejména Kuba Milota podal fantastický výkon. Výsledek 1:0 je sice spíše fotbalovým výsledkem, ale o to těžší pro nás bylo si vítězství pohlídat až do konce.

Je takové vítězství o to více cennější?

Vzhledem k tomu, že jsme během 24 hodin odehráli dvě velmi těžká a náročná utkání, tak to pro nás bylo určitě cennější. Dodržovali jsme pokyny pana trenéra Malíka a zbytečně nepřidržovali kotouče. Výsledkem je, že jsme domů dovezli plný počet bodů.

Stal ses autorem obou vítězných branek. Jak se ti to poslouchá?

Samozřejmě je to bezesporu velice příjemný pocit, ale u obou rozhodujících branek to byla zásluha všech Ocelářů na ledě. Určitě pro mě byl důležitější týmový úspěch nad mým osobním.

V osmifinále narazíte na Jihlavu, se kterou jste se letos ještě nepotkali. Co od těchto zápasů čekáš?

Letos jsme s nimi sice ještě nehráli, ale soupeře už známe z minulé sezony. Jsou velmi nepříjemným a pečlivě bránícím mužstvem. A tím, že se už bude jednat o play-off, o to více bude tato série náročnější. Jako mužstvo si ale nesmírně věříme. Jsme velmi dobrá parta a máme ty nejvyšší cíle.

HC Motor České Budějovice