Dorostenec Pohludka: Velká radost a úleva

25.03.2023 · Martina Sikorová
V loňské sezoně jejich cesta ve čtvrtfinále proti Hradci skončila, letos dorostenci pokračují dál! Za celou sérií se ohlíží útočník Šimon Pohludka, autor dvou vítězných branek.

Před začátkem série jsi říkal, že bude padat mnohem více branek než v osmifinále. Čekal jsi ale hned na úvod divočinu v podobě výhry 5:4 po prodloužení?

Věřil jsem, že budeme střelecky aktivní a Hradci dáme mnohem více gólů než Jihlavě. To se povedlo, ale bohužel jsme také inkasovali hloupé góly, které plynuly z chyb a nedostatečného důrazu, proto se šlo do zbytečného prodloužení.

Hradec v prvním zápase vyrovnal pouhé dvě sekuny před třetí sirénou. Jak vás před prodloužením uklidnili trenéři?

Zachovali klidnou hlavu a snažili se nás motivovat. My jsme ale také sami moc dobře věděli, že kdybychom si nechali první domácí zápas takto utéct, mohl by to být zlomový bod celé série. Proto jsme také k prodloužení přistoupili tak, že neexistuje nic jiného než výhra.

Druhý zápas byl mnohem klidnější, ve vyřazovacích bojích jste poprvé vyhráli o více než gól. Bylo to pro vás potřebné uklidnění před odjezdem k venkovním utkáním?

Samozřejmě pro nás byla úleva vyhrát po tolika vyrovnaných utkáních konečně větším rozdílem. Celou dobu jsme byli v psychickém vypětí a provázela nás i jemná nervozita. Takto jsme se mohli při pro nás příznivém stavu soustředit hlavně na obranu.

Po prohře ve třetím zápase jste ve čtvrtém už chvíli po začátku vedli o tři góly. Co bylo jinak?

Tak určitě rozhodl skvělý vstup do utkání, na kterém jsme si dali záležet už při rozcvičce a v přípravě na zápas. Za stavu 3:0 z nás spadla jakákoliv nervozita a mohli jsme se plně soustředit na dotažení zápasu do konce.

Loni vám Hradec vystavil hořkou stopku, letos jdete dál vy. Jaké byly tvoje první pocity po postupu?

Velká radost a úleva. Jak už jsem říkal v předchozím rozhovoru, na Hradec jsme byli namotivováni a měli jsme v hlavě pouze to, že jim to musíme vrátit. Povedlo se a jsme rádi, že jdeme dál.

Když se za sérií zpětně ohlédneš, co bys označil za klíčové momenty?

Určitě příznivý stav 2:0 po dvou domácích utkáních. Hradec musel být nervózní a my jsme pouze chtěli dotáhnout naše mečboly. Dále už zmiňované vedení 3:0 na začátku rozhodujícího duelu.