Dorostenec Pohludka: Odhodlání a motivace jsou obrovské

15.03.2023 · Šárka Kolková
Parádní obrat v poslední minutě poslal dorostence do čtvrtfinále play off! O vyrovnávací branku se v čase 59:27 postaral útočník Šimon Pohludka, který tak potvrdil roli jednoho z nejproduktivnějších hráčů týmu.

Šimone, jak vypadala série proti Jihlavě z tvého pohledu?

Velmi náročná. Nechci vůbec říct, že bychom Jihlavu podcenili, ale věřili jsme, že budeme vývoj série jednoznačně kontrolovat. To se úplně nepovedlo a Jihlava s námi sehrála opravdu vypjatou a vyrovnanou sérii, za což jim děkuji a smekám před nimi klobouk.

Jak těžká byla pro vás jako útočníky? Měli jste spoustu střel, šancí, ale góly moc nepadaly.

Jejich hokej byl založen na kvalitní a důrazné obraně, což nám dělalo problémy. Střelecky jsme sice dominovali, ale důvodem bude určitě i fakt, že jsme se snažili jejich skvěle chytajícího brankáře zasypat střelbou skoro odevšad. Jiná možnost taky nebyla. Jihlavská obrana nás do žádných kombinací moc pouštět nechtěla.

Pojďme k poslednímu utkání. Co jste si říkali před začátkem přesilovky šest na tři?

Věděli jsme, že je to teď nebo nikdy. Trenér nám nakreslil rozestavení a pár signálů, my jsme se pak v šestici postavili do kruhu a semkli se. Řekli jsme, že si věříme a jdeme do toho.

Jak velkou úlevou pro tebe bylo, když jsi viděl, že je puk v síti a je vyrovnáno?

Obrovskou, byl to neskutečný pocit pro celý tým. Já jsem byl tak přeplněný adrenalinem, že jsem vůbec nevěděl, co mám dělat. Prostě jsem se otočil a viděl radost na střídačce, tak jsem tam začal sprintovat.

A co emoce při gólu na 3:2?

Já si pamatuji jen šílenou radost, detaily prakticky vůbec. Bylo toho tak hodně najednou, že se to nedá popsat. Až zhruba hodinu po zápase u společné večere se mi tělo přestalo třepat adrenalinem a nějak mi začalo docházet, co jsme vlastně zvládli.

Jak moc bylo pro vás osmifinále náročné?

Jak už jsem říkal, smekám před Duklou klobouk, protože série byla opravdu náročná a vyrovnaná. Věděli jsme, že v play off neexistuje lehký zápas, ale takto těžkou sérii nikdo nečekal.

Ve čtvrtfinále vyzvete Hradec, proti kterému jste letos odehráli vyrovnané zápasy. Co bude rozhodovat?

Sestava nás i Hradce nebyla ani při jednom ze dvou utkáních v nadstavbě kompletní. Tedy je asi pravdou, že zápasy budou dost odlišné. Myslím si, že série bude jednoznačně více ofenzivní a bude padat více branek. Je však třeba zdůraznit, že máme Hradci po minulém roce co vracet, takže odhodlání a motivace z naší strany jsou obrovské.

V pátek a sobotu začínáte doma. Jak bys do WERK ARENY pozval fanoušky?

V první řadě chci poděkovat fanouškům, kteří přišli na rozhodující duel s Jihlavou a udělali skvělou atmosféru. Snad jsme jim to vrátili senzačním obratem a tím jsme si udělali reklamu na další utkání v play off. A jak už jsem říkal, s Hradcem bude k vidění ofenzivní hokej s množstvím gólů (doufáme, že hlavně do branky hostů).