Dorostenec Pohludka: Každý hráč má v týmu jedinečnou roli

22.11.2022 · Šárka Kolková
Dorostenci v sobotu zakončili základní část extraligy a díky vítězství 10:2 nad Šumperkem urvali první místo ve skupině C i postup do play off. Za první částí soutěže se ohlíží nejproduktivnější hráč Ocelářů Šimon Pohludka.

Šimone, jak hodnotíš poslední dva zápasy základní části?

Poslední dva duely byly z naší strany solidní. V obou případech jsme nad soupeřem dominovali, avšak proti Přerovu jsme nebyli schopni četnost střel využít v góly. V zápase se Šumperkem jsme byli daleko úspěšnější, ale po povedené první třetině jsme lehce polevili a po zbytek zápasu jsme se příliš neprosazovali.

Utkání s Přerovem muselo jít až do samostatných nájezdů. Přitom na svém ledě jste dokázali Zubrům nasázet desítku. Co vám dělalo potíže?

V domácím zápase jsme si vytvořili a proměňovali mnohem více šancí, což v Přerově vázlo. Bušili jsme tzv. na zavřená vrata. Utkání nám ukázalo, že do budoucna musíme zapracovat na kvalitě koncovky.

K nájezdům ses rozjel hned třikrát. Věřil sis?

Určitě, nájezdy jsou hlavně o hlavě. Proto se snažím být na každou takovou situaci dobře psychicky připraven.

Podobný scénář se opakoval i proti Šumperku. Na jejich ledě jste prohráli v prodloužení, doma jim nasázeli desítku. Chtěli jste jim se vším všudy zápas oplatit?

Určitě ano. Před zápasem jsme si připomenuli, jak moc zbytečná prohra to v Šumperku byla. Byli jsme na zápas maximálně koncentrováni a šli jsme si za dominantní výhrou.

V zápase ses blýsknul hattrickem a na jeden gól jsi i nahrával. Jak moc je pro tebe důležité, že jsi produktivní?

Produktivita mě určitě těší, ale hlavně mi dělá radost, že můžu pomoct týmovému úspěchu. Každý jeden hráč má v týmu svou jedinečnou roli. Doufám, že já si tu svou tímto plním a týmu tím pomáhám tak, jak se ode mě očekává.

DOR: HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera

Hattrick, k němu i desátý gól. Kolik dlužíš po posledním zápase pokladníkovi?

Sám jsem pokladník, ale kluci určitě ocení nějakou tu bábovku.

Stal ses i nejproduktivnějším hráčem skupiny C. Co stojí za tvou produktivitou?

Je to samozřejmě odraz kvalitních tréninků, jak na ledě, tak v posilovně. Svou roli v tom hrají také spoluhráči, na které se můžu spolehnout. Vím, že když vše šlape jak má, dokážeme být úspěšní.

Stejně jako loni jste vyhráli základní skupinu. Co to pro vás znamená?

Je to určitě pozitivní odkaz na úsilí a kvalitu celého týmu. Všichni ale dobře víme, že vítězství ve skupině tituly nevyhraje. Musíme dále tvrdě pracovat a plně se během nadstavby připravit na play off.

Co se vůbec změnilo po úvodních dvou zápasech, ve kterých jste získali jen bod? A pak už nebodovali jen proti Kometě?

Máme mnoho hráčů, kteří ještě minulý rok hráli  za 9. třídu a také pár nových kluků, co přišli z jiných týmů. Hlavně jsme si museli všichni herně sednout a najít nějakou chemii. Pracovali jsme na tom celou přípravu a první dva zápasy podle toho ještě nebyly ideální. Poté jsme se ale zvedli a teď už vše šlape jak má.

V pátek vás čeká utkání s Libercem, v sobotu s Mladou Boleslaví. Jak se těšíš na zápasy se soupeři, kteří byli nejlepší ve skupině B?

Už se toho s týmem nemůžeme dočkat. Budeme hrát plno kvalitních utkání s elitními týmy po celé republice a těšíme se na srovnání. Bude to příprava na play off, kde bude každý zápas na stejné nebo vyšší úrovni jako v elitní nadstavbě.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary