Dorostenec Milota: Nejdůležitější je to, že se vyhrává

24.10.2021 · Šárka Kolková
Dorostenci pokračují v dobrých výkonech. Po čtvrteční prohře na ledě Komety si mladí draci spravili chuť v sobotním zápase se Zlínem, který porazili 5:0. Oceláři se v tomto zápase mohli opřít i o Jakuba Milotu, který proti Beranům vychytal svou první nulu.

Další výhra venku, pět gólů a čisté konto. Jak hodnotíš zápas se Zlínem?

Bylo to poctivě vybojované utkání. V první třetině nás Berani trochu přehrávali, ale pak už každý z týmu odváděl svou práci a vítězství jsme si udrželi.

Než skončil zápas, měl jsi v posledních vteřinách v hlavě, že bys mohl vychytat nulu? A byl jsi nervózní?

Celé utkání a ani ke konci jsem nad tím moc nepřemýšlel, ale věděl jsem, že nulu můžu vychytat. Nakonec se to povedlo. Nervózní jsem určitě nebyl. Ve všech zápasech se snažím podat co nejlepší výkon a chytit každou střelu. Nervozita musí jít stranou.

Která akce ti v tomhle zápase dělala největší problém?

V první třetině se dostal jeden z hráčů soupeře do samostatného úniku a kotouč byl vstřelen k místu pod lapačkou, kterou jsem puk vyrazil do tyče. Měl jsem trochu štěstí, že se odrazil od tyčky zpátky ke mně a mohl jsem ho přikrýt. Klidně z toho mohl být gól. Asi o tři minuty později jsem akci Beranů zlikvidoval betonem, protože soupeř střílel a dorážel do poloprázdné branky. Měl jsem tam i jiné pěkné zákroky, ale důležité je, že jsem vše chytil.

Doma jste nad Zlínem vyhráli 10:3, venku 5:0 s čistým štítem. Je to letos váš oblíbený soupeř?

Zápasy se Zlínem se nám povedly, ale nebyly vůbec jednoduché. Zvlášť tenhle, který byl do poloviny zápasu hodně vyrovnaný. Nejde říct, že by to byl náš oblíbený soupeř, ale jsme rádi, že se nám proti němu daří.

Velkou měrou k vítězství přispěly i dvě přesné trefy z hokejek Adama Cedza a Matěje Kubiesy. Co říkáš na jejich výkon?

Oba kluci hrají stabilně velmi dobře. Patří k lídrům týmového bodování. Tento zápas byl toho opět důkazem.

Vraťme se ještě k zápasu s Kometou. Poprvé jste venku prohráli, ty jsi  nastoupil mezi dvě tyče za stavu 3:5. Co se ti v té chvíli honilo hlavou?

Chtěl jsem týmu co nejvíce pomoc a zvrátit výsledek utkání. Bohužel se nám už ale nepodařilo skórovat. Ke konci při hře v šesti jsme inkasovali gól do prázdné. Je ale velmi důležité, že jsme se oklepali a zvítězili v dalším souboji.

S Denisem Heczkem oba podáváte stabilní výkony. Jak spolu vycházíte?

Vycházíme spolu dost dobře a snažíme se vzájemně podporovat. Občas, když je potřeba, pomůžeme si i na ledě. Poradíme si při řešení různých situací.

Jak se připravuješ na to, abys držel svou hlavu stále v pozoru?

Před každým zápasem se kvalitně rozcvičuji. Cvičím jak tělo, tak oči s balónky. V samotném zápase mám pak zavedené nějaké rutiny a různé rituály, které mě vždy udrží v klidu a jsem soustředěný.

Další zápas vás čeká doma ve čtvrtek se Vsetínem. Hraješ radši venku nebo doma?

V domácích zápasech je lepší atmosféra. Navíc jsem zvyklý na led ve WERK ARENĚ. Na každý zápas se prakticky připravuji stejně a je mi to docela jedno, kde se hraje. Nejdůležitější je to, že se vyhrává.