Dorostenec Mikula: Výher není nikdy dost a každá zvedne týmu sebevědomí

06.10.2022 · Šárka Kolková
Dorostencům se minulý týden vydařil na jedničku s hvězdičkou. Olomouci nasázeli mladí Oceláři sedmičku, Přerovu dokonce desítku. Velkou vzpruhou pro tým trenéra Marka Malíka je také to, že šest třineckých hráčů se nachází v elitní desítce kanadského bodování skupiny C. Oceláři ale nesmí přestat hrát podle systému, jinak to nebude fungovat, nabádá Marcel Mikula.

Ve čtvrtek jste vyhráli v Olomouci 7:1 a v sobotu doma nasázeli desítku Přerovu. Doslova snový týden, souhlasíš?

Ano, souhlasím. Myslím si, že doposud jsme lepší týden ještě neměli. (úsměv)

Proti Olomouci jste víceméně rozhodli už v první třetině, ve které jste vstřelili čtyři góly. V čem byl rozdíl oproti prvnímu týdnu, kdy jste se střelecky trápili? Věříte si víc?

Určitě ano. Před zápasem jsme si řekli, že musíme dobře začít, a to se nám naštěstí povedlo. Nevím, v čem mohlo být to trápení v prvním týdnu, ale to už nechceme řešit. Chceme se soustředit na to, co nás čeká.

Velkou měrou vám pomáhá i brankář Jakub Milota. Nemrzelo vás nakonec, že na druhou nulu v Olomouci nedosáhl?

Kuba (Milota) podává výborné výkony už od přípravy. Myslím si, že nula vždycky tým potěší ještě víc, bohužel se to nestalo.

Duel s Přerovem pro vás dopadl ještě lépe. Co se ale stalo po první třetině, ve které jste vedli 1:0 a ve zbývajících dvou to navýšili až na 10:2?

Pomohl nám dobrý vstup do druhé třetiny, ve které jsme nasázeli pár gólů, a to soupeře dostalo na kolena. Poté už byl zápas v naší režii.

Jak moc velkou kaňkou na zápase ale je, že ho v pořádku nedohráli všichni spoluhráči?

Byly tam dva souboje, po kterých Šimon Pohludka a Danny Barna zápas nedohráli. Takoví hráči týmu vždycky budou chybět , ale hokej je tvrdý sport a souboje k tomu patří.

Hned šest Ocelářů patří mezi deset nejlepších v kanadském bodování vaší skupiny. Jak se taková věc poslouchá?

Poslouchá se to moc hezky. Samozřejmě klukům přeji, ať jim to tam pořád takhle padá.

Do zmiňované šestice patříš i ty. Jak své výkony hodnotíš z osobního hlediska a jak jsi s nimi spokojený?

Určitě jsem za to rád, ale musím poděkovat spoluhráčům, protože bez nich by to bylo velmi obtížné. Spokojenost nějaká určitě je, ale nesmím se nechat uspokojit.

Tento týden strávíte na hřištích soupeřů. S jakým receptem budete chtít urvat body venku? Čeká vás tam i souboj s tabulkovým soupeřem z Poruby.

Oba zápasy budou velmi těžké. Ale my se musíme držet systému, který máme a který funguje. Jen takhle máme šanci na úspěch.

A co uděláte pro to, abyste si vítěznou šňůru udrželi?

Uděláme pro to samozřejmě maximum. Výher není nikdy dost a každá zvedne týmu sebevědomí.