Dorostenec Kubiesa: Hraju v psychické pohodě a užíváme si to

30.10.2021 · Šárka Kolková
Třineckým dorostencům se i nadále daří a v posledních dvou zápasech brali tři body za vysoké výhry s čistým štítem. Dnes je v pravé poledne čeká zápas v Olomouci a nejproduktivnější hráč kádru Matěj Kubiesa hodnotí nejen nadcházejícího soupeře, ale také události z posledních utkání.

Sedm branek, tři body doma a nula. Jak jsi vnímal zápas se Vsetínem?

Myslím si, že od začátku zápasu jsme diktovali tempo hry. Diktovali jsme průběh zápasu i přesto, že se tam objevily chyby.

Vsetín jste prakticky k ničemu nepustili. Co vás motivovalo k vítězství?

Řekli jsme si, že neponecháme nic náhodě. Dodržovali jsme systém a podle toho to dopadlo.

Střelecky ses dvakrát prosadil jak se Vsetínem, tak i proti Beranům. Co stojí za tvou formou?

Se spoluhráči v lajně nám to klape, hraju v psychické pohodě a užíváme si to.

Aktuálně jsi i nejproduktivnější hráč kádru. Jsi se svým výkonem spokojený?

Určitě mě to těší, ale vždy je co zlepšovat. Dodalo mi to hodně sebevědomí. Hlavně mě ale těší, že tým vyhrává.

Co říkáš na výkony brankáře Jakuba Miloty? Vychytal už druhou nulu v řadě.

Kuba má teď super formu. Je to důležité a týmu to hodně pomáhá. Bylo by super, kdyby to vydrželo i do dalších částí sezóny.

Jak vaše dosavadní výkony hodnotí trenéři?

Trenérům se naše hra líbí. Hrajeme podle systému, co si v šatně řekneme. Většinu zápasů býváme tím lepším týmem.

V tabulce ELD - Východ bojujete o první místo v tabulce. Máte s kluky v hlavě, že byste mohli být po základní části první?

S kluky nad tím vůbec nepřemýšlíme. Chceme hlavně mít úspěch na konci sezóny.

V sobotu vás čeká duel s Olomoucí. Co očekáváš od tohohle duelu?

Nebude to lehké utkání. Dáme do toho vše a budeme doufat, že vše půjde po dobrém.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno