Dorostenec Kubiesa: Chvílemi jsme to měli trochu těžké

15.02.2023 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Marka Malíka před reprezentační přestávkou vyhráli osmkrát v řadě a během pauzy nabírali síly na následující zápasy se Spartou a Slavií. Na trénincích nechyběl ani útočník Matěj Kubiesa, který se na začátku kalendářního roku znovu připojil k týmu.

Matěji, jak hodnotíš poslední zápasy?

Poslední dva zápasy nebyly vůbec lehké, ale myslím si, že jsme odvedli dobré týmové výkony, které nás poté dovedly ke konečným šesti bodům.

Na první gól proti Zlínu se čekalo 24 minut. Bylo těžké vyzrát na hostujícího brankáře?

Myslím si, že hostující gólman chytal velmi dobře. Podržel svůj tým několikrát za sebou, ale po prvním gólu jsme zvedli produktivitu a došli jsme si za vítězstvím.

Nakonec jste vstřelili pět branek. Co vám v zápase pomohlo zlomit střelecké trápení?

Za mě rozhodlo to, že po prvním gólu jsme nepřestali hrát. Přidali jsme na četnosti střelby a důrazu při zakončení. To nás dle mého názoru dovedlo k pěti gólům.

V sobotu jsi proti Vítkovicím zvyšoval na 2:0 a tvoje trefa nakonec byla vítězná. Mohl bys nám ji popsat?

Moje branka vlastně padla poté, co se puk dostal na moji levou stranu a já se zbavil protihráče. Vyjel jsem před bránu a viděl jsem místo nahoře na bližší tyči. Vystřelil jsem a padlo to tam.

Pro tebe šlo letos o první derby. Těšil ses?

Samozřejmě jsem se na zápas těšil, ale bral jsem ho jako jakýkoliv jiný. Připravoval jsem se stejně.

Jak těžký byl závěr zápasu? Sotva jste odskočili do vedení 3:0, soupeř snížil a pořádně kousal.

Závěr nebyl vůbec příjemný. Chvílemi jsme to měli opravdu těžké, na druhou stranu si myslím, že jsme si za to mohli trošku sami. Někdy tam převládala lehkovážnost. Jsem ale rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce.

Aktuálně držíte šňůru 8 výher v řadě. Jak jste spokojeni?

Všichni jsme rádi, že se nám daří, ale myslím si, že je důležité zaměřovat se na herní projev. Jsme opravdu šťastní, když se vyhrává, a ještě se to podpoří dobrým herním projevem. To je za mě nejlepší.

Na co jste se zaměřili v reprezentační přestávce?

Připravovali jsme se na další těžký týden, kdy nás čeká dvojzápas s pražskými "S".

O čem budou zápasy v Praze?

Budou to bez pochyby dvě těžká utkání. Měli jsme ale čas se připravit. Chceme si jet pro dvě výhry, takže do toho určitě dáme vše.