Dorostenec Kubiesa: Budeme rádi za jakoukoliv podporu

27.03.2023 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Marka Malíka vyrážejí do semifinále, v pondělí 27. března v Mini WERK ARENĚ přivítají pražskou Spartu. Start pikantní série už vyhlíží taky kapitán Ocelářů Matěj Kubiesa, který je se 12 body nejproduktivnějším hráčem týmu.

V osmifinále dorostenci po boji vyřadili jihlavskou Duklu, ve čtvrtfinále oplatili loňské vyřazení hradeckému Mountfieldu. „Obě série vnímám pozitivně. Měli jsme nějaké přešlapy a byly i zápasy, které se nám nepovedly, ale obě série jsme zvládli vítězně.“

Na jméno semifinálového soupeře si mladí Oceláři museli počkat až do pátku, poslední zápasy čtvrtfinále jim nakonec přiřadily pražskou Spartu. „Sledoval jsem to jen tak po oku. Občas jsem se kouknul, jaký je stav obou utkání, ale nebral jsem to nijak zřetelně vážně. V semifinále očekávám svižná utkání, ve kterých by mohlo padnout hodně branek. Nicméně budeme se soustředit čistě na naši hru, kterou chceme soupeři vnutit.“

Matěj Kubiesa zatím v play off nebodoval pouze v jediném utkání, postup na ledě Hradce Králové navíc jistil hattrickem. „Největší podíl dávám mentálnímu nastavení před každým zápasem. Opravdu se snažím koncentrovat na každé střídání. Samozřejmě nám to klape i s kluky v lajně. Jsem za to rád a chci na to navázat."

Semifinále dorostenecké extraligy startuje na ledě Mini WERK ARENY už v pondělí 27. března v 17:30, druhý zápas se odehraje o den později od 14:00. „Určitě bych na zápasy rád pozval všechny třinecké fanoušky, budeme rádi za jakoukoliv podporu. Myslím si, že pro diváky to budou dvě parádní utkání k sledování.“