Dorostenec Hebar: Pořád jsem měl v hlavě, že jsem nedal gól

01.02.2023 · Šárka Kolková
Dorostenci minulý týden odehráli jediný zápas, v dohrávce nastoupili proti pražské Slavii. Třinečtí mladíci i díky ubráněnému oslabení tři na pět zvládli utkání vítězně, premiérovou trefou v dresu Ocelářů se prezentoval Andrej Hebar.

Andreji, jak hodnotíš utkání proti pražské Slavii?

Poslední zápas jsme urvali a tím jsme navázali na výherní šňůru z minulého týdne. Bylo důležité, že jsme chytli začátek zápasu. Řekli jsme si, že dáme první gól a to se povedlo. Jsme rádi, že jsme to chytli za ten správný začátek.

Pokud se nepletu, do zápasu jsi naskočil netradičně na pozici obránce. Jak se ti hrálo?

V obraně se mi hraje hrozně dobře, užívám si to tam každé střídání.

Mohl bys popsat svou premiérovou extraligovou branku v dresu Ocelářů?

Byla to pořádná trefa za modrou čárou. Jsem za ni moc rád, protože půlka sezony je pryč a já měl pořád v hlavě, že jsem ještě nedal gól.

Schoval sis puk na památku?

Samozřejmě. Věřím, že se od tohoto momentu odrazím, bude mi to padat a pomůžu týmu.

Jak moc důležité bylo, že se vám na konci první třetiny podařilo ubránit dvojnásobné oslabení?

Bylo to pro nás hodně klíčové, protože jsme nedostali branku a udrželi jsme naše vedení.

Ve třetí třetině dokázala Slavia snížit na 2:1. Nepřipouštěli jste si možnost, že by soupeř mohl vyrovnat?

Většinou je to vždy nepříjemné, když dostanete gól. Ten druhý tým se chytí a začne ještě více tlačit. Jednoduše jsme ale věřili, že vyhrajeme.

Doma pokračujete i o tomto víkendu. Co od zápasů proti Zlínu a Vítkovicím čekáš?

Určitě to budou těžké zápasy, ale chtěli bychom pokračovat na vlně výher. Půjdeme na led pro šest bodů.