Dorostenci s pěti góly a čistým kontem porazili Zlín

23.10.2021 · Šárka Kolková
Třinečtí dorostenci se v sobotním utkání nejvyšší dorostenecké soutěže představili na ledě Zlína. Domácí podali bojovný výkon, ale Oceláři byli lepší a úspěšnější v zakončení. Tříbodová výhra byla podpořena dvěma góly Adama Cedza a Matěje Kubiesy. I brankář Jakub Milota přispěl svým výkonem k vítězství, neinkasoval ani jednou a jedná se o jeho první čisté konto v sezoně.
12.kolo, sobota 23.10.2021
0:5
Třetiny: 0:1, 0:2, 0:2  Branky a nahrávky: 13. Cedzo (Lipka, Kubiesa), 28. Holinka (Buják, Holub), 39. Kubiesa (Cedzo, Holub), 44. Cedzo (Kubiesa), 52. Kubiesa (Pospíšil). Rozhodčí: Grygera – Maloušek, Kaprál. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 34:41. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 0:5.
PSG Berani Zlín: Málek (Kowalczyk) – Kotala, Řezníček, Hamrla, Mikel, Lukaštík, Špaňhel, Šišák – Urban, Vaculík, Holba, Heš, Pilát, Marek, Pešák, Babulík, Klimek.
HC Oceláři Třinec: Milota (Heczko) – Solowski, Buják, Martiňák, Pospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Pohludka, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica, Urbánek, Mikula.

První část zápasu nám přinesla jednu branku. Domácí i hosté měli několik slibných momentů, brankáři obou celků byli však stále ve střehu. V třinácté minutě otevřel skóre zápasu Adam Cedzo, který po souhře se svými kolegy překonal zlínského brankáře Kowalczyka. Berani na konci první třetiny měli ještě pár nadějných šancí, ale žádná neskončila za Milotou. Druhé dějství začalo v podobném duchu. Třinečtí sice první vteřiny hráli ještě ve čtyřech, ale Beranům nedali žádné možnosti a oslabení statečně ubránili. Na obou týmech jsme mohli vidět snahu a pracovitost. Později měli nakonec důvod k radosti ve dvacáté osmé minutě hráči zpod Javorového. Miroslav Holinka nachytal zlínského strážce brány na vážkách a poslal Třinec do vedení. Ve třicáté druhé minutě byli Volas a Hamrla vyloučeni a oba týmy tak hrály ve čtyřech, ale branka v této partii nepadla. Necelou minutu před odpískáním druhé přestávky rozvlnili síť Oceláři díky Matěji Kubiesovi. Následovala třetí třetina, která už byla v moci třineckých dorostenců. Ve čtyřicáté čtvrté minutě se podruhé v tomto utkání prosadil Adam Cedzo. Pátý hřebík zatloukl v padesáté druhé minutě Matěj Kubiesa, který také vstřelil svůj druhý gól v tomto zápase. Třinečtí dorostenci tak získali další tři body do tabulky a díky bezchybného výkonu brankáře Jakuba Miloty mohou slavit vítězství.