Dorostenci po boji urvali tři body proti Přerovu

18.11.2021 · Redakce
Dorostenci se po reprezentační přestávce vrátili vítězně. Zápas proti Zubrům z Přerova rozhodla druhá dvacetiminutovka, ve které se Oceláři utrhli do dvougólového náskoku a nakonec si došli pro výhru 4:2. Hattrickem se v utkání blýskl Petr Sikora.
15.kolo, čtvrtek 18.11.2021
Přerov
4:2
Třetiny: 1:1, 2:0, 1:1  Branky a nahrávky: 16. Sikora, 24. Sikora (Cedzo, Volas), 30. Cedzo (Pohludka, Holinka), 60. Sikora (Pohludka, Volas) - 17. Klouda (J. Hanák), 47. Galnor (Kuchta). Rozhodčí: Pavel - Bartoň, Kaprál. Vyloučení: 3:4, navíc Cedzo (TRI) trest na 5 minut a do konce utkání za naražení zezadu. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Milota – Blanár, Dravecký, Solowski, Martiňák, Pospíšil, Holub – Sajdok, Gerych, Holinka, Volas, Pohludka, Sikora, Cedzo, Lipka, Masnica, Urbánek, Mikula
Vojtek – Škňouřil, Svozil, Polame, Harásek, Nášel, Veselý – Galnor, M. Hanák, J. Hanák, Paska, Kolařík, Toman, Dobša, Kuchta, Klouda, Svoboda

Čtvrteční utkání začalo v rychlém tempu. První velkou šanci měl přerovský Galnor, který se po dobré přihrávce spoluhráče dostal do brejku. Ve finální fázi si ale hostující útočník vylámal zuby na betonu Miloty. Na opačné straně pak ve výborné příležitosti selhal kapitán Masnica, který nevyužil nahrávky Cedza před branku.

V čase 15:24 už se ale skóre na kostce přece jen měnilo. Na levém kruhu se do puku opřel Petr Sikora a puk z jeho hole se v letu zastavil až o síť za zády hostujícího gólmana. Zubři ovšem přispěchali s rychlou odpovědí. Brejk Matyáše Hanáka sice ještě Milota zastavil, o chvíli později se ale třinecký gólman pozapomněl za brankou a prázdnou klec trefil Max Klouda.

Do druhé části vstoupil Přerov v přesilovce, byli to ale Oceláři, kdo hrozil. Po přihrávce Volase pálil z výborné střelecké pozice Cedzo a Vojtek musel vytáhnout efektní zákrok lapačkou. Ve vlastním oslabení tedy Třinec neuspěl, v následné početní výhodě už ovšem ano. Další ránu Cedza ještě stačil hostující gólman zastavit betonem, puk ale zůstal před ním a Petr Sikora už měl poměrně jednoduchou práci se zvednutím kotouče pod horní tyč.

V polovině utkání se v plné kráse ukázalo pravidlo Nedáš - dostaneš. Střela Jana Hanáka do odkryté části klece pouze projela brankovištěm a zatímco se hosté na střídačce chytali za hlavy, hra se otočila na opačnou stranu. Šimon Pohludka pak přesným pasem našel v mezikruží čekajícího Adama Cedza, který měl dost času zamířit a přesnou ranou poslal Oceláře do vedení 3:1.

Ve čtyřicáté minutě mohli hosté snížit, ani v tomto případě ale se střelou do odkryté části branky neuspěli. A to díky Milotovi, který se ve svém brankovišti bleskově přesunul a parádním zákrokem šanci zneškodnil. Jen o pár sekund později skončilo utkání pro Cedza, který se v obranném pásmu dopustil naražení zezadu a od hlavního rozhodčího vyfasoval trest na 5 minut a do konce utkání.

Do třetí třetiny vlétli hosté s touhou po snížení a v čase 46:46 byli za svou aktivitu odměněni. Po špatném střídání Ocelářů využil nabídnutého prostoru Jakub Galnor a přesnou ranou se postaral o kontaktní gól. Na vyrovnání už ale nedošlo. Zubři si sice v závěru utkání vzali oddechový čas a o chvíli později odvolali i brankáře, risk s prázdnou brankou se ale nevyplatil. Vyhozený puk si dojel Petr Sikora a střelou do nehlídané sítě zkompletoval hattrick.