Dorostenci na Havířov nestačili

10.10.2020 · Šárka Kolková
Třinečtí dorostenci před nucenou pauzou odehráli zápas s hokejisty Havířova. Zápase se vyvíjel velmi slibně, Oceláři si vytvořili několik šancí, ale soupeř byl lepší. Jediný, kdo dokázal najít recept na skvěle chytajícího Adama Dybala byl Petr Andrle.
7.kolo, sobota 10.10.2020
Havířov
1:3
Třetiny: 0:2, 1:0, 0:1  Branky a nahrávky: 22. Andrle (Tomiczek) – 7. Belan, 13. Kubíček (Belan, Žák), 60. Lysoněk. Rozhodčí: Fiala – Návrat, Veselý. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Klimek – Hykl, Cienciala, Andrle, Žabka, Buják, Ročák, Pospíšil – Volas, Šutý, Pánek, Cedzo, Tomiczek, Wawrzkiewicz, Šotkovský, Lipka, Hlávka, Kozlík, Ochman
Dybal – Mlýnek, Valouch, Kremnický, Pilíšek, Zavřel, Kubíček, Kalina – Irgl, Ungr, Mikula, Kolat, Lysoněk, Belan, Žák, Loza, Svozil, Bárta Siekierka

Úvod dnešního klání Ocelářům vůbec nevyšel. Aktivita byla vyrovnaná na obou stranách, ale přesto byl hostující celek gólově úspěšnější. Hned v sedmé minutě se dostal do samostatného úniku Jakub Belan, jehož střela skončila přesně pod betony třineckého Klimka. V třinácté minutě využili hokejisté AZetu početní výhodu, a to díky Renému Kubíčkovi. Dorostenci s drakem na hrudi si vytvořili několik šancí, měli dvě přesilovky, bohužel ani jednu výhodu nevyužili.

Prostřední část zápasu patřila Ocelářům. Petr Andrle ve dvacáté druhé minutě skóroval, když se rozhodl střílet z pravého kruhu a snížil. Domácí tlačili Havířov do ústraní. Vytvořili si nad nimi obrovský tlak, ale vyrovnat už nedokázali. Nejblíž k vyrovnání byl Wawrzkiewicz, ale jeho trefu Dybal zlikvidoval.

Závěrečné dějství vypadalo dobře. Třinečtí se doslova byli o branku, ale i přes veškerý nátlak jim to dnes nevyšlo. Velkou šanci měl v závěru Kozlík, který prudce vystřelil na Dybala, ale ten nic nepustil. Strážce Havířova se vytáhl neskutečnými zákroky. Klimkovi se dnes také dařilo a také předvedl několik pěkných zákroků. V posledních vteřinách Třinec zariskoval a odvolal brankáře. Třešničku na dortu zaslal do prázdné brány kapitán Ludvík Lysoněk a zpečetil vítězství Havířova.

HC Oceláři Třinec - trenér René Mucha

Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Po individuálních chybách jsme dostali dva góly. Jeden byl ve hře pět na pět, druhý v oslabení. V té druhé desetiminutovce první třetiny se to trochu zlepšilo a zápas se tím vyrovnal. Myslím si, že jsme byli aktivnější. Musím vyzdvihnout brankáře hostů, který chytal výborně. Od druhé třetiny jsme to nakopli kontaktním gólem, ale když jsme se dostávali do tlaku jsme udělali faul, a to nás přibrzdilo. Soupeř byl hold o jeden gól šťastnější.

AZ Heimstaden Havířov - hlavní trenér Tomáš Urbánek

Z minima jsme vytěžili maximum. Soupeř nás dostával pod tlak. Využili jsme brejku situaci a hned na to přesilovou hru. Zbytečné individuální chyby byly, když jsme soupeře vrátili na začátku druhé třetiny do hry a myslím si, že jsme hodně bojovali. Na konci jsme trefili prázdnou branku. Jsme rádi, že do té povinné pauzy jdeme s výhrou a po psychické stránce na tom budeme líp. Na druhou stranu soupeř hrál dneska velice dobře a my jsme tahali za kratší konec. Nebýt první třetiny, tak jsme to nedali, ale gólman nám vychytal vítězství.