Dorostenci berou v duelu s Hradcem dva body! Matěj Kubiesa rozhodl

23.02.2022 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Malíka pod Javorovým přivítali Mountfield HK. Na programu byli dvě utkání a první výsledek dvojutkání nám přinesl napínavou bitvu. O tyčky, osobní souboje a prázdných brankách nebylo nouze. Nakonec byli šťastnější domácí, kteří vybojovali druhý bod v prosloužení, když Matěj Kubiesa dotlačil za vynikajícího Kasala puk.
B7, středa 23.2.2022
Mountfield HK
2:1p
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 26. Lipka (Cedzo, Pohludka), 62. Kubiesa (Buják) – 44. Hora. Rozhodčí: Rimmel – Gančarčík, Klimek. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Střely na branku: 46:28. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 2:1.
HC Oceláři Třinec:Milota (Michalík) – Solowski, Buják, Martiňák, Pospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Pohludka, Sikora, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica, Urbánek, Mikula
Mountfield HK:Kasal (Meišner) – Fiala, Žaba, Pavič, Burda, Mráz, Bezpalec, Samek – Jón, Vencl, Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Král, Voděracký

Domácí začali aktivně a v prvních minutách byli lepší. Velká divočina začala v osmé minutě, neboť Oceláři měli dvě tutovky, ale hradecký Kasal svůj tým podržel. Hradečtí se poté usadili ve vlastním útočném pásmu, jenže žádná ze střel nebyla pro Milotu překvapením. Další nebezpečná záležitost přišla ve dvanácté minutě, když Gerych trefil tyč! Hosté měli velkou příležitost v sedmnácté minutě, když Voděracký střílel do poloprázdné brány, jenže beton Miloty včas zasáhnul. V posledních minutách první třetiny se Oceláři tlačili do brány, ale Kasal byl neoblomný.

Druhá třetina se nesla v podobném pojetí. Domácí vstoupili znovu aktivně a vytvořili si několik šancí. Na problémy zadělal Sikora ve dvacáté páté minutě, když se dostal i přes skupinku hradeckých hráčů, kteří mu zatarasili cestu, ale třinecký Ocelář si našel cestu, ale hradecký strážce odvedl skvělou práci a akci zmařil. Gólu jsme se dočkali ve dvacáté páté minutě, když Jakub Lipka dostal puk přes rukavici brankáře a otevřel skóre zápasu. Hra poté byla hlavně o tlaku. Jak Hradečtí, tak Třinečtí si vytvořili nátlak. Chvílemi se usadili domácí, chvílemi soupeř a pálili ostrými. Oba gólmani se ale tasili s výbornými zákroky a tak to bylo až do konce druhé třetiny. V samotném závěru hosté dostali přesilovku.

Třetí třetina se začala vyrovnávat. Hostům se nepodařilo využít nabídnutou početní výhodu. Ve čtyřicáté třetí minutě se Kubiesa ocitl sám před hradeckým brankářem, avšak jeho betony včas střele zabránily. Ve čtyřicáté čtvrté minutě došlo k vyrovnání, když Tomáš Hora unikl třineckým hráčům a prostřelil z levého kruhu Milotu. Hráči se lvem na hrudi mohli skórovat podruhé, když vzápětí Žaba vystřelil od modré a Milota nic neviděl. Naštěstí se rychle zorientoval a střelu chytil. V průběhu utkání se dorostenci Mountfieldu zlepšili a dostali se k více šancím. Velká akce vyšla necelých pět minut před koncem, když Milota čelil několika střelám, ale všechny zmařil. Závěr byl neskutečně vyhrocený, Oceláři trefili dvě tyčky!

Rozhodnout tak muselo až prodloužení. Oceláři útočili a usadili se v obranném pásmu soupeře. Hosté následně faulovali a domácím byla nabídnuta přesilovka. Před Kasalem nastalo neskutečné temno. Oceláři tlačili a doráželi. A to přineslo mladíkům dračí ovoce! Matěj Kubiesa našel volnou skulinku a puk dotlačil za Kasala.

Marek Malík (hlavní trenérHC Oceláři Třinec)

Excelentní zápas z obou stran. Byl to takový, jak se říká, play off hokej. Jsme rádi, že jsme na konci byli šťastnější, ale myslím si, že jsme si vedli velice dobře a důrazně. Možná jsme měli i trochu větší převahu. Hlavně jsme rádi, že to byl výborný zápas. Každá chybička může rozhodnout a my se k tomu postavili dobře.

Lukáš Král (asistent trenéra Mountfield HK)

Jsme rádi za bod, který jsme si úplně nezasloužili. Ale díky fantastickému výkonu našeho brankáře se nám povedl bod vybojovat. Po úletu rozhodčích byl v prodloužení šťastnější Třinec. Takových faulů tam ale bylo víc. Gratuluji domácím, protože byli lepší a vyhráli zaslouženě.