Dorostenci Ocelářů vítězní, zdolali Pardubice!

14.01.2019 · Jakub Kotajny, Martin Stebel
Třineckým dorostencům se od začátku prosince nepovedlo zažít sladký pocit z výhry, v sobotním odpoledni se ale znovu mohli radovat z bodového zisku. Svěřenci trenéra Reného Muchy v napínavém a gólově bohatém utkání zdolali tým z Pardubic poměrem 5:4.
B7, sobota 12.1.2019
Pardubice
5:4
Třetiny: 0:1, 3:1, 2:2 - N 0:1  Branky a nahrávky: 23. Kašpárek (Petrovský, Chovaniak), 27. Hykl (Chovaniak), 31. Kriščák (Hykl, Hrůzek), 44. Petrovský (Kašpárek, Hrůzek), 45. Chovaniak (Przybyla) – 15. Herčík (Kloz), 30. Formánek (Herčík), 41. P. Kubíček (Kloz, Formánek), 42. Herčík (Tvrdík, Kloz), 65. Herčík (Kloz). Rozhodčí: Kubičík - Štefková, Bartoň. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 51. Střely na branku: 32:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 5:4.
Klimek – Cienciala, Andrle, Molin, Chovaniak, Kyselý, Hrůzek – Šutý, Pánek, Raszka, Przybyla, Šotkovský, Kašpárek, Petrovský, Wawrzkiewicz, Kriščák, Tomiczek, Procházka, Hykl
Borovička – Vašíček, P. Kubíček, Koudelka, Tvrdík, Hebek, Špinka – Pavlata, Paleček, Herčík, J. Kubíček, Formánek, Nekvinda, Kloz, Matuška, Půlpán, Štetka

Začátek první třetiny utkání byl poznamenán častým přerušováním hry. Hráči během úvodních minut inkasovali tři tresty, ale ani během jedné z přesilovek se soupeři nedokázali gólově prosadit. Změna stavu přišla až začátkem patnácté minuty, kdy se po půlminutě tlaku Dynama dostal ke střele Daniel Herčík a překonal Klimka.

Také v úvodu druhé části byly k vidění časté fauly, kdy se na trestnou poroučela dvojice Hykl - Tvrdík, kterou o pouhých 38 sekund později doplnil Petr Kubíček a Třinec hrál přesilovku 4 na 3. Po souhře s Chovaniakem se k puku dostal Petrovský, který svou přesnou přihrávkou našel kapitána Ocelářů Alexandra Kašpárka a ten se přesným volejem trefil pod víko Borovičkovy klece.

O čtyři minuty později se prosadil opět ránou pod víko Jakub Hykl a na kostce svítil stav 2:1. V čase 29:13 se ovšem dokázali v početní výhodě prosadit hosté z Pardubic. František Formánek překonal Klimka a poslal Petrovského pryč z lavice hanby. Ovšem vzápětí přišla rychlá reakce domácích. Třinec se usadil v pásmu a po sérii přihrávek se dokázal prosadit Maroš Kriščák.

Pardubice byly v úvodu třetí třetiny velmi aktivní a gól na sebe logicky nenechal dlouho čekat. Po rychlé souhře se dostal k puku Petr Kubíček a přesnou střelou rozjásal fanoušky Dynama. Neuběhla ani minuta a hosté zvedali ruce nad hlavu znovu. Pardubice pokračovaly v tlaku a další přesilovková trefa vrátila Dynamu vedení. Gól zaznamenal Daniel Herčík.

Srovnání stavu přinesla čtyřiačtyřicátá minuta. Herčík s Vašíčkem se poroučeli na trestnou lavici, čehož dokázal využít Servác Petrovský. Jen pár okamžiků nato se Třinec opět prosadil. Daniel Chovaniak dokázal po Przybylově přihrávce překonat Borovičku a jeho gól se nakonec stal vítězným. Po siréně se tedy mohli třinečtí dorostenci radovat z první výhry po sedmi porážkách v řadě.

V nadstavbovém prodloužení byla vidět dravost Dynama. Tuto touhu dokázal vyjádřit 50 sekund před sirénou Daniel Herčík, který svým třetím zásahem završil hattrick a rozhodl o tom, že hosté se na východ Čech přece jen nevrátí s prázdnou.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Utkání jsme chtěli začít mnohem aktivněji, než se stalo. Soupeř šel do zaslouženého vedení. Od druhé třetiny se hra vyrovnala, ale sami jsme se brzdili zbytečným vyloučením. Na začátku třetí třetiny jsme nabídli soupeři dvojnásobnou přesilovku a soupeř otočil skóre utkání. Jsem rád, že to na hráčích nebylo poznat a v tomhle utkání chtěli zvítězit. Přesilovkou jsme se dotáhli, v oslabení odskočili a získali jsme první vítězství za tři body. V prodloužení byl soupeř lepším týmem. Měli jsme tam zbytečné ztráty kotouče a soupeř v jednom z přečíslení trestal."