Dorost v derby přejel Vítkovice 5:0

24.09.2022 · Rostislav Niedoba
Oceláři v prvním dorosteneckém derby v sezóně přejeli Vítkovice 5:0, o jejich vítězství rozhodla skvělá první třetina.
4.kolo, sobota 24.9.2022
5:0
Třetiny: 3:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 9. Urbánek (Sikora), 11. Solowski (Byrtus, Urbánek), 14. Byrtus (Sajdok), 26. Rybnikár (Pohludka, Blaha), 54. Zielinski (Pohludka, Rybnikár). Rozhodčí: Konvička - Peluha, Kaprál. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 34. Střely na branku: 50:32. Průběh utkání: 5:0.
HC Oceláři Třinec: Milota – Mrtka, Ćmiel, Byrtus, Solowski, Zielinski, Holub, Blaha - Hebar, Granečný, Mikula, Rybnikár, Sajdok, Urbánek, Pohludka, Švančara, Sikora, Barna
HC Vítkovice Ridera: Vilém – Vincent Glos, M. Fojtík, Man, Kisza, Čuba, Vítězslav Glos – Hanák, Nazda, Douda, Žídek, Matějka, Saxa, V. Fojtík, Fasner, Muroň, Hofman

Sobotní odpoledne v třinecké WERK ARENĚ přineslo první moravskoslezské derby mezi domácími Oceláři a hostujícími Vítkovicemi. Třinečtí rozhodli o osudu utkání už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Z této nálože se už hosté v dalším průběhu hry nedokázali oklepat. Oceláři si tak zapisují druhou výhru v řadě a cenné tři body do tabulky.

První minuty utkání byly z obou stran trochu zahřívací, pak se ale do toho domácí opřeli. V polovině deváté minuty se po velkém závaru před vítkovickou brankou prosadil z dorážky Štěpán Urbánek. Oceláři chytli ten správný lauf, díky čemuž dokázali za necelé dvě minuty odskočit už do dvoubrankového vedení.

To se trefil přesně do šibenice Vilémovy svatyně Adam Solowski. Na konci čtrnácté minuty ho napodobil Dominick Byrtus a bylo to už 3:0. Vítkovice se v úvodní části hry dostávaly do šancí jen zřídka.

Hokejisté Vítkovic se sice herně na začátku druhé třetiny zvedli, ale ze svého tlaku nedokázali skórovat. Naopak to byli domácí, kteří díky přesnému zásahu teprve patnáctiletého Michala Rybnikára zvýšili už na 4:0 pro Oceláře. Hosté se nedokázali v závěru druhého dějství prosadit ani v přesilové hře.

Ve třetí třetině už hosté působili poněkud rezignovaně. Vítkovičtí se sice o snížení ještě pokoušeli, ale žádné velké příležitosti si vytvořit nedokázali. Na konci čtyřiapadesáté minuty naopak dokázali domácí využít svou jedinou přesilovou hru v utkání, když se od modré čáry prosadil přesnou střelou obránce Aleš Zielinski. Oceláři tak porazili svého regionálního rivala vysoko 5:0.