Dorost porazil Porubu v prodloužení, rozhodl Urbánek

14.01.2023 · Rostislav Niedoba
Sobotní brzké odpoledne opět patřilo dorosteneckému hokeji, třinečtí Oceláři přivítali na svém ledě hráče Poruby. Vyrovnaná bitva nabídla solidní podívanou s dramatem až do konce. O prémiovém bodu v nastavení rozhodl Štěpán Urbánek.
A12, sobota 14.1.2023
Poruba
4:3p
Třetiny: 2:1, 1:2, 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 9. Ćmiel (Hebar, Mikula), 14. Byrtus, 29. Ćmiel (TS), 62. Urbánek (Ćmiel) - 17. Hlaváč (Jeřábek, P. Sobol), 24. Skorokhod (Hlaváč, Yevtiekhov), 40. Hlaváč (Skorokhod, Yevtiekhov). Rozhodčí: Kroček - Klimek, Návrat. Vyloučení: 4:4, navíc za faul Veselého (POR) nařízeno TS (proměněné). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 34. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC Oceláři Třinec: Heczko - Holub, Byrtus, Dravecký, Mrtka, Solowski, Ćmiel, Zielinski, Blaha - Sajdok, Rybnikár, Kubiesa, Hebar, Urbánek, Barna, Granečný, Švančara, Mikula
HC RT TORAX Poruba: S. Sobol - Dragon, Stasjuk, Jeřábek, Veselý, Bodnar - Hlaváč, P. Sobol, Yevtiekhov, Indrst, Koida, Skorokhod, Hansel, Korpas, Vehovský, Zachariasz

Začátek zápasu nabídnul rychlý hokej, ale minimum šancí. Bezbrankový stav se měnil poprvé v deváté minutě utkání, když se po přihrávce Hebara zpoza branky dostal do ideální střelecké pozice Marek Ćmiel, který trefil přesně. O pět minut později zvyšoval na 2:0 pro domácí Dominick Radim Byrtus a třineckých byl doslova plný led. Změnu skóre a herního obrazu hry přineslo až vyloučení domácího obránce Zielinskiho. V polovině sedmnácté minuty korigoval skóre Mathyas Hlaváč.

Také druhá třetina nabídla pohledný hokej, znovu padaly i branky. Nejdříve srovnal na konci čtyřiadvacáté minuty stav Daniil Skorokhod. Domácí si vrátili na hokejky vedení přibližně o čtyři minuty později, když se z trestného střílení prosadil podruhé v utkání Marek Ćmiel. Hosté však v závěru druhé třetiny stupňovali tlak, díky čemuž se dostali až k vyrovnání. Na 3:3 srovnával z dorážky Mathyas Hlaváč.

Třetí třetina už přece jen nabídla o něco opatrnější hokej. Oceláři v ní byli sice mírně aktivnější, ale do šedesáté minuty už jsme branku neviděli. Nakonec rozhodl moment po zaznění sirény, kdy hostující Koida neudržel nervy na uzdě a nechal se zbytečně vyloučit za hrubost. Oceláři v prodloužení nabídnutou příležitost využili, rozhodující trefu si připsal Štěpán Urbánek.