Domácí trojboj začneme proti Spartě

11.10.2018 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Oceláři v úterý bojovali v hokejové Lize mistrů, v pátek a sobotu je však čekají dva domácí extraligové duely. K tomu prvnímu do WERK ARENY dorazí pražská Sparta. Souboj s třetím týmem tabulky startuje v 17 hodin, nenechte si tento duel ujít!

Sponzorem pátečního domácího utkání Tipsport extraligy mezi Oceláři a Spartou je společnost Žebřík a Kolečko.

HC Sparta Praha

Sparta v minulém ročníku zakončila základní část na desátém místě, v předkola se pak postavila sedmým Pardubicím. Tým z hlavního města ale na východočeský celek nestačil a sezonu tak zakončil před branami play off. V přípravném období došlo v kádru Pražanů k výrazným změnám. Tým opustilo hned dvanáct hráčů, kormidla na sparťanské střídačce se pak ujal Němec Uwe Krupp. Novou brankářskou jedničku vedení Sparty našlo v Matěji Machovském, obranné řady pak vyztužili Jeremie Blain, Steven Delisle, Blaž Gregorc a Jan Košťálek. V útoku pak hlavní kouč Sparty může nově počítat se službami Matěje Berana, Daniela Přibyla a Zacha Stilla.

V přípravě Pražané sehráli deset utkání s celkovou bilancí sedmi výher a tří porážek. Vstup do extraligy se Spartě také povedl. Pražský celek odehrál již deset zápasů, prohrál pouze čtyřikrát. Sparťané tak drží se ziskem osmnácti bodů drží třetí příčku tabulky, oproti čtvrtému Liberci, který zaostává jen o jeden bod, ale mají odehrán zápas navíc. V posledním kole Sparta hostila karlovarskou Energii, kterou zdolala v poměru 5:2.

Poslední zápas Sparty

9. října 2018: HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 5:2 (0:1, 2:1, 3:0).
Branky a nahrávky: 26. Kudrna (Vrána), 27. Blain (Beran, Sill), 41. Vrána (Pavelka, Gregorc), 46. Pech, 59. Forman (Pech, Kumstát) – 3. Rachůnek (Sičák), 25. R. Vlach.
Sestava Sparty v posledním zápase: Machovský – Blain, Kalina, Gregorc, Pavelka, Delisle, Dvořák, Piskáček – Beran, Sill, Smejkal – Kudrna, Vrána (C), Říčka – Forman, Pech (A), Kumstát – Jarůšek, Klimek, Buchtele.

Dva zápasy ve dvou dnech? Bude to hodně těžké, říká Michal Kovařčík

Oceláři v extralize pomalu začínají nacházet svou formu z jara letošního roku, kdy s Kometou válčili o titul. Hráči s drakem na prsou o minulém víkendu zvítězili na ledě Litvínova i doma v derby zápase s Vítkovicemi, v úterý ale v Lize mistrů smolně podlehli norskému Storhamaru, čímž přišli o šanci postoupit do vyřazovacích bojů. Slezany čekají tři domácí zápasy v řadě, přičemž první dva odehrají již tento pátek a sobotu.

Michale, loni se v Lize mistrů bojovalo o finále, teď konec v základní skupině. Je to velké zklamání?
Ano, je, od sebe jsme očekávali víc. Bohužel takový je sport a jedna sezona je taková, ta další pak jiná. Teď se budeme soustředit na extraligu, abychom navázali na poslední dva vyhrané zápasy a pokračovali na vítězné vlně .

V úterý jsi dal pěkný gól, je to vzpruha na psychiku?
Po té brance jsem se cítil líp, a myslím, že to takhle měl i brácha a Buky. Když uděláte pěknou akci, tak sebevědomí roste. Celý tým se zvedá. My je přehrávali, bohužel oni využili šance, které si vypracovali a vyhráli.

Teď máme dva zápasy ve dvou dnech, jak náročné to bude?
Musíme hodit za hlavu nezdar z Ligy mistrů a nabrat síly. Věřím, že to dobře dopadne. Bude to hodně těžké, naposledy jsem dva zápasy po sobě hrál v play off. Věřím ale, že to zvládneme.

Poslední zápas Ocelářů

9. října 2018 (CHL): HC Oceláři Třinec – Storhamar Hamar 2:3 (0:1, 2:0, 0:2).
Branky a nahrávky: 23. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Roberts Bukarts), 37. Marcinko (Roberts Bukarts, M. Doudera) – 3. Dahlstrøm (Svensson, P. Thoresen), 46. Salsten (Fogström, Løkken Østli), 59. P. Thoresen (Svensson, Dahlstrøm).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hamerlík – Gernát, M. Doudera, Galviņš, D. Musil, Matyáš, L. Kovář, Bartko – Rudovský, Marcinko, Chmielewski – Svačina, Cienciala, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Roberts Bukarts – Hrňa, Hladonik, Christov - Przybyla.

Poslední vzájemný zápas

Předehrávka 49. kola minulého ročníku se Spartou začala opatrně, ale diváci ve Werk areně nakonec byli svědkem výborného zápasu. Oceláři se prezentovali výtečnou druhou třetinou, kdy výrazně přestříleli soupeře, ale nedali branku. Ta přišla hned na počátku třetí části, zbytek utkání pak patřil zase sparťanům. Vyrovnat nedokázali, z fotbalového vítězství se tak radují domácí.

23. ledna 2018: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 41. Krajíček (Petružálek, Marcinko).

O zápase

Hrací den: 9. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 12.10.2018, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: Hokejka TV

Statistika HC Oceláři Třinec HC Sparta Praha
Umístění v tabulce 11. 3.
Bilance v TELH 8 zápasů, 3-0-0-5, skóre 14:17, 9 bodů 10 zápasů, 5-1-1-3, skóre 29:21, 18 bodů
Bilance doma/venku 2 zápasy, 1-0-0-1, skóre 6:5, 3 body 4 zápasy, 1-1-0-2, skóre 10:10, 5 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 3-0-1-6, skóre 18:23, 10 bodů (včetně CHL) 10 zápasů, 5-1-1-3, skóre 29:21, 18 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -