Dočkáme se v Hradci po dvou porážkách zase výhry?

18.02.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Třinečtí Oceláři orámovali reprezentační pauzu dvěma porážkami, kterými utnuli výbornou sérii, během níž vyhráli šest ze sedmi extraligových zápasů. V pátek budou hrát v Hradci Králové. Naváží Slezané na tyto výkony a výsledky na ledě východočeského souboru? Zápas začíná v hradecké Fortuna aréně v šest večer.

Mountfield Hradec Králové

Hradečtí v průběhu sezóny obměnili hlavního kouče, Petera Draisaitla nahradil Vladimír Kýhos. K týmu se nově připojil také Václav Sýkora, který plní roli konzultanta hlavního kouče. Mountfield se i s těmito změnami dlouhodobě drží v horních patrech extraligové tabulky, momentálně drží čtvrtou příčku se ziskem 77 bodů. Na pátou Mladou Boleslav má náskok čtyř bodů.

Poslední kolo se ale hradeckým hokejistům nepovedlo, na ledě brněnské Komety prohráli 0:3. „Vyšel nám vstup do utkání, přičemž jsme si dokázali vytvořit několik gólových příležitostí. Ty jsme ale bohužel neproměnili. Kdybychom dali gól, zápas by se vyvíjel jinak. Ale na kdyby se nehraje. Kometa se postupem času zvedla, hrála stále lépe a potrestala náš nedůraz a neproduktivitu,“ hodnotil asistent trenéra Tomáš Martinec poslední zápas.

Východočeši tak budou v pátečním domácím utkání odčinit poslední nezdar a proti Třinci opět bodovat. „Hráči tam jsou výborní. Nemůžeme koukat na to, že by hráli špatně. Musíme hrát to svoje a nepustit je k ničemu,“ řekl útočník Radek Pilař. Hradec se bude muset obejít bez čtveřice hráčů, jmenovitě Vydareného, Bulíka, Kukumberga a Pavlíka.

Poslední zápas Hradce:
17. února: HC Kometa Brno – Mountfield HK 3:0 (0:0, 1:0, 2:)
Branky a nahrávky: 37. R. Zohorna (Kováčik, Hanzlík), 44. Ton (Koreis, Burian), 60. Koreis (Káňa, Hanzlík).

Sestava Hradce v posledním zápase: Kacetl – Plášil, Pláněk, Čáp, K. Pilař, Vašíček, Dietz, Hronek – Dej, Knotek, Bednář – Červený, Ihnačák, Honejsek – Šimánek, R. Pilař, Kudrna – Courchaine, Vantuch, Köhler.

Těsně před uzavřením přestupního okna zamířil z Hradce Králové pod Javorový perspektivní mladý obránce Bohumil Jank. Ten, přestože je mu teprve třiadvacet let, nasbíral už řadu startů v národním týmu nebo angažmá v KHL, kde hájil barvy popradského Lva. V extralize debutoval v 17 letech, odehrál 164 zápasů a posledního dva a půl roku hrál právě v Hradci Králové. Připíše si premiéru v barvách Ocelářů právě proti svému bývalému zaměstnavateli? FOTO: Stanislav Souček.

Z kabiny Ocelářů

Slezané se do extraligového kolotoče po reprezentační pauze nevrátili zrovna šťastně. Svěřenci trenérů Jiřího Dopity a Reného Muchy podlehli vedoucímu Liberci 0:3, duel navíc nedohrála dvojice útočníků Lukáš Žejdl – Adam Rufer. V tabulce Oceláři zůstali na deváté pozici, od desáté Komety je dělí pouze lepší skóre. Na jedenácté Vítkovice hráči s dráčkem na hrudi drží osmibodový náskok.

”Bylo to o první brance, která rozhodla zápas. Ve druhé třetině jsme museli začít míchat se sestavou, nedohráli nám dva útočníci. To se projevilo v poslední třetině, soupeř byl velmi trpělivý a druhou trefou udělal za utkáním tečku,“ hodnotil René Mucha úterní klání.

Třinečtí se trápili především v koncovce, ani jedna z osmatřiceti střel, které vyslali na libereckého gólmana nenašla svůj cíl. Ocelářům nepomohly ani početní výhody. „V naších přesilovkách musíme být důraznější, je třeba se víc tlačit do branky, clonit gólmanovi, zkoušet dorážky. Moderní hokej je o tom, že střelu od modré, která je vidět, gólman chytí,“ ví Tomáš Kopecký.

Poslední zápas Třince:
16. února: HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 30. Šimek (Bakoš), 59. Krenželok (Valský), 60. Radivojevič (Jelínek).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Nosek, Galvas, M. Doudera, Hrabal, Slovák, L. Doudera – Dravecký, Kopecký, Irgl – Svačina, Žejdl, Matuš – Rufer, Plíhal, Rákos – Adamský, Polanský, Tybor – Jašek.

Poslední vzájemný zápas, který se hrál začátkem roku v Třinci, vyhráli Oceláři po velké přestřelce 7:6 po nájezdech. Zápas rozstřihl úspěšnou exekucí Zbyněk Irgl, který v této sezóně takto rozhodl už dva zápasy. Dospěje páteční zápas v Hradci Králové k tomuto způsobu rozhodnutí, nebo bude jasno už po šedesáti minutách? FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Dohrávka třiatřicátého kola Tipsport extraligy mezi Oceláři a Mountfieldem Hradec Králové byla dlouho bezbranková, pytel s brankami se roztrhl až ve druhé třetině. K vidění bylo dvanáct branek, zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byl úspěšnější tým Ocelářů, protože jediným úspěšným exekutorem byl Zbyněk Irgl.

5. ledna 2016: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 7:6 sn. (0:0, 3:3, 3:3 – 0:0).
Branky a nahrávky: 26. Nosek (Irgl, Dravecký), 28. Dravecký (Linhart, Irgl), 39. Sýkora (Hossa, Roth), 44. Sýkora (Galvas, Plíhal), 58. Nosek (Dravecký, Linhart), 60. M. Doudera (Sýkora, Dravecký), rozh. náj. Irgl – 22. Ihnačák, 29. Dej (Bednář), 31. Kudrna (Knotek, Pilař), 42. Ihnačák (Červený), 57. Červený (Honejsek), 59. Honejsek (Vašíček, Ihnačák).

O zápase

Hrací den: 46. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 19. února 2016, 18:00
Místo utkání: FORTUNA aréna, Hradec Králové