Dobré body s kvalitním soupeřem, uznal Peterek

24.01.2010 · Martin Stebel
Dramatickou zápletku nabídli publiku v mrazivé Werk aréně hokejisté Třince a Brna. Zásluhou pohotové trefy Davida Květoně zvítězili Oceláři 3:2 po nervydrásajících samostatných nájezdech. Nedělní konfrontaci s jihomoravským rivalem hodnotil kapitán Jan Peterek a autor druhé branky Tomáš Pospíšil.

Po minulém domácím penaltovém nezdaru s Boleslaví tentokrát panovala u třinecké kabiny relativní spokojenost. Rutinér Jan Peterek tedy mohl vyjádřit své bezprostřední dojmy v pozitivním duchu: "Konec dobrý, všechno dobré. Jsme rádi za výhru, jelikož Brno má kvalitní mančaft a rozhodně není náhoda, že se tak výsledkově a herně zvedli. V minulé čtvrtině soutěže nasbírali mnoho bodů, proto nás těší dnešní vítězství."

V posledních zápasech není střelecká produktivita červenobílých příliš uspokojivá. Důsledkem toho jsou různé rošády v sestavě: "Určitě je lepší, když jste se spoluhráči v lajně sehraní, ale tyhle změny ve formacích jsou občas nutné. Blíží se závěr sezóny, proto všechny týmy hrají hlavně poctivě v obraně. Není snadné dávat góly či překvapit soupeře nějakým přečíslením. Všichni to hodně zahušťují před brankovištěm a myslím, že gólů bude padat stále méně. Je jedno, jestli to skončí výsledkem 1:0, či 2:1. Podstatná je vždy naše výhra," okomentoval skromnější ofenzivní choutky ve finiši základní části.

Jan Peterek proti Brnu

Oceláři v nedělním utkání dvakrát inkasovali v posledních minutách třetin. Především vyrovnávací branka extřineckého Tomáše Houdka šestapadesát vteřin před závěrečným klaksonem byla z kategorie nepříjemných: "Možná se budete divit, ale velkou roli dnes hrála ta neskutečná zima. Čepele jsou namrzlé, proto hodně puků odskakuje od hokejky. V takové situaci je složitější zpracovat puk, nebo udělat kličku. Z toho pramenily některé chyby. Třeba první gól u kterého byl Malec. Chtěl mi to nahrát, ale kotouč mu sklouznul po zmrzlé hokejce a nahrál to přímo na hůl protihráče. I ten druhý gól byl docela nešťastný. Náš bek chtěl odpálit skákavý puk, ale minul ho. Pokud je puk zmrzlý, chová se jako hračka "jo-jo," zajímavě argumentoval vliv arktického charakteru počasí na hru.

Muž s "céčkem" na hrudi byl autorem úvodní trefy, při které to naopak vypadalo, jakoby kotouč k jeho čepeli lehce "přimrznul". Po odvážném sólu pravým křídlem rozvlnil síť za finským strážcem svatyně Sasu Hovim: "Zrovna v té chvíli jsem šel na led s čistou hokejkou a povedlo se skórovat. Asi všichni Komeťáci čekali, že mi puk rychle odskočí, ale on kupodivu neodskočil," vtipně glosoval svůj zdařilý zásah z prostřední dvacetiminutovky.

Velice pozitivním překvapením posledních kol jsou výkony Tomáše Pospíšila. Už v minulém střetnutí na vítkovickém kluzišti byl vyhlášen nejlepším hráčem Ocelářů. Šumperský odchovanec si svou výtečnou hrou získal respekt a odměnou mu jsou gólové zásahy: "Otevřel se mi kousek prostoru, proto jsem bleskově zkusil projít jeden na jednoho a zamířil nahoru. Naštěstí to prošlo. Několik minut předtím jsem podobnou situaci neproměnil. Trochu mě mrzí, že to nakonec nebyla tříbodová trefa," popisoval svou mimořádně efektní individuální akci.

T. Pospíšil skóruje proti Kometě

Skromné vedení 2:1 poněkud nepochopitelně ukolébalo domácí hráče a vyrovnávací trest přišel v poslední minutě základní hrací doby: "Bohužel asi jsme trochu podlehli pocitu uspokojení. Chyba v obraně nám vzala bod. Nedůslednost před brankou a byl tam volný hráč na dorážku. Toho bychom se určitě měli příště vyvarovat," kriticky poznamenal.

Extraligový peleton zběsilým tempem uhání ke konci základní části. Sleduje Tomáš tabulkový vývoj s eventuální spekulací o možném rivalovi do vyřazovacích bojů?: "Tohle opravdu neřeším. Ještě je ve hře dost bodů. Chceme hrát naplno všechny zápasy. Je asi pravda, že naší snahou bude udržet minimálně čtvrtou pozici, ale žádný stres ohledně možného soupeře v play-off nám snad nehrozí," uzavřel naše povídání šikovný dravec se sedmašedesátkou na zádech.

HC Motor České Budějovice