Dnes to byl poctivý a kolektivní výkon, konstatoval Marek

13.08.2009 · Martin Stebel
V pořadí třetí pohárový duel měl pro Oceláře jednoznačný průběh. Během celého střetnutí si udržovali herní i výsledkový náskok a nakonec se Znojmem triumfovali po výsledku, kterému se v tenisové hantýrce říká "kanárek" - 6:0. Po konci zápasu jsme si u šaten k mikrofónu pozvali hlavního kouče Pavla Marka, který pochopitelně hodnotil zápas s úsměvem na tváři.

Pohárový zápas se Znojmem byl pro Oceláře zároveň poslední přípravnou konfrontaci na domácím ledě v měsíci srpnu. Hned zítra část týmu odjede do Trenčína, aby doplnila mužstvo na tradičním Rona Cupu. Trenér Marek krátce zhodnotil utkání se Znojmem: "Dnes mohu být spokojen s přístupem hráčů. Bylo znát, že tyhle lajny jsou sehranější, víc si na ledě rozumí, vědí co od sebe čekat, jak zareagovat v různých situacích. Byl tam lepší pohyb, rychlé kombinace a taky důraznější zakončení."

Oceláři nebudou mít příliš mnoho času na odpočinek. V pátek někteří aktéři dnešního zápasu posílí tým na turnaji v Trenčíně. Pavel Marek naznačil, že šanci dostanou především mladší hráči, kteří nemají dosud definitivní jistotu na místo v kádru: "V Trenčíně chceme dát příležitost hlavně mladším hráčům, musíme je vidět v akci. Oni se musí ukázat v dobré formě a poprat se o své místo v sestavě. Nikdo nemá nic jisté, chceme mít skutečně silné mužstvo pro extraligu".

Do dnešního Tipsport Cupu nastoupila i výrazná posila ofenzívy - reprezentační forvard Ladislav Kohn. Hned v premiérovém startu se prezentoval krásnou brankou, kdy prudkou ránou z velké dálky nedal šanci znojemskému strážci svatyně Michaeli Pancovi. Rovněž Kohnův výkon stručně okomentoval třinecký kouč: "Láďa dnes podal solidní výkon. Jsem přesvědčen, že pro naše mužstvo bude velkým přínosem. Jeho zkušenosti budou pro tento omlazený tým určitě pozitivní."

První gól byl dnes zároveň i vítězný. Autorem úvodní branky, která byla v konečném účtování rozdílovou trefou byl obránce Tomáš Malec: "Byla to souhra celé lajny. Jožo Balej mi ve středu hřiště šikovně přenechal puk, já do něho jen prásknul a spadlo to tam. Určitě jsem rád za tuhle trefu". Řízný bek byl pochopitelně spokojený, že defenzivní činnost tentokrát fungovala spolehlivě a gólman Tomáš Duba vychytal shot-out: "Dneska to byl snadnější zápas než ty minulé. Znojmo hodně omladilo kádr. Mají tam šikovné hráče, ale přece jen nás tolik neprověřili".

V pátek míří Oceláři do Trenčína. Důrazný defenzor tuší, že tento turnaj bude šance především pro mladší hráče, kteří bojují o své místo v sestavě: "V pátek a sobotu dostanou příležitost hlavně mladší kluci. Turnaj má určitě svou prestiž, ale je to stále jen příprava na extraligu." dodal závěrem unavený, ale spokojený Tomáš Malec.