Deváťáci na Billa Cupu se čtvrtým místem

14.08.2022 · Martina Sikorová
Na sparťanském Billa Cupu pro hráče do 15 let patří mladí Oceláři mezi tradiční účastníky. A v Praze nechyběli ani letos.

Turnaj pro hokejisty 9. tříd se ve Sportovní hale FORTUNA konal v termínu od čtvrtka 11. srpna do neděle 14. srpna. V pořadí šlo už o 47. ročník, kterého se kromě třineckých nadějí zúčastnily týmy Sparty, Slavie, plzeňských Wolves, Vsetína a slovenské Nitry.

Mladí Oceláři byli nalosováni do skupiny A a na Billa Cupu začali výborně. Proti pražské Slavi ve čtvrtek urvali vítězství 3:2 a poskočili do čela skupiny. Druhé utkání proti plzeňským Wolves už Třinci nevyšlo úplně podle představ. Svěřenci trenéra Davida Všetečky se sice rychle ujali vedení, nakonec se ale museli smířit s prohrou 1:3.

Se třemi body je tak horší skóre zařadilo na poslední místo ve skupině A a o postup do bojů o medaile museli mladí Oceláři zabojovat v sobotním čtvrtfinále proti Nitře. A to se jim podařilo úspěšně. Třinečtí hráči sice inkasovali jako první, pak ale třemi góly v rozmezí necelých čtyř minut otočili skóre na svou stranu. Slovenský tým sice stačil srovnat, v čase 50:58 ale poslal Oceláře dál Sebastian Taliga.

O pár hodin později nastoupili svěřenci Davida Všetečky do semifinálového utkání proti plzeňským Wolves, kteří si díky prvnímu místu zajistili přímý postup a dopoledne měli volné. Mladí Oceláři s odpočatým soupeřem dlouho drželi krok a po nešetrném faulu v závěru druhé třetiny dostali možnost na vyrovnání, tu ale nevyužili a nakonec prohráli 1:5.

V nedělním zápase o bronz pak třinečtí hráči neudrželi dvougólové vedení proti Slavii a po prohře 2:6 skončili čtvrtí.

Výsledky Ocelářů na turnaji

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 2:3

Branky a nahrávky: 19. Juřík (Pánek), 38. Morcinek (Lazovský), 42. Lazovský

Pilsen Wolwes - HC Oceláři Třinec 3:1

Branky a nahrávky: 4. Řípa (Taliga)

HK Nitra - HC Oceláři Třinec 3:4

Branky a nahrávky: 34. Lazovský (Řípa), 36. Andrle (Marek), 37. Morcinek (Blahuta), 51. Taliga (Hrček)

Pilsen Wolves - HC Oceláři Třinec 5:1

Branky a nahrávky: 40. Taliga (Hrček)

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 6:2

Branky a nahrávky: 4. Lazovský (Kopačka), 5. Hrček