Derniéra v roce 2014: Oceláři jedou do Mladé Boleslavi!

29.12.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Předposlední den roku 2014 se ponese ve znamení kompletního třiatřicátého kola Tipsport extraligy. Třinečtí Oceláři se vydají na soupeřův led, od 18:20 změří síly s Mladou Boleslaví. Podaří se Slezanům úspěšně zakončit tento rok? Utkání přímým přenosem vysílá kanál ČT Sport.

BK Mladá Boleslav

Mladoboleslavští neprožívají vůbec povedený závěrečný měsíc letošního roku. Svěřenci trenérů Františka Výborného a Mariana Jelínka z šesti prosincových zápasů pětkrát prohráli, výhry se dočkali až v posledním kole v duelu s Karlovými Vary. Pohled na tabulku ukazuje Bruslaře na jedenáctém místě se ziskem 40 bodů.

"Vstup do utkání se nám vydařil, první třetinu jsme byli lepší. Poté jsme měli poměrně dlouhou přesilovku pět na tři, případně pět na čtyři. Díky tomu, že jsme tyto šance nevyužili, jsme dodali sílu soupeři. Ten byl ve druhé třetině aktivnější a dělal nám velké problémy. Ve třetí části jsme změnili taktiku a myslím si, že jsme zápas kontrolovali," řekl Marian Jelínek po výhře nad Energií.

Největším kamenem úrazu Mladé Boleslavi jsou domácí zápasy. Středočeši na vlastním ledě zatím posbírali pouze šestnáct bodů, v této statistice jsou nejhorší. V úterý je navíc čeká lídr extraligy, který vládne všem tabulkám. "Třinec je zatím jasným lídrem, ale je porazitelný jako kdokoliv," řekl pro klubový web obránce Václav Kočí.

Poslední zápas Mladé Boleslavi:
28. prosince: BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. Látal (Broš, Klimenta), 6. Stříteský (Mikulík, Lenc), 55. Výborný (Trončinský), 57. Trončinský (Látal, Výborný) 58. Pacovský (Lenc, Musil) – 30. Duda (Hruška R., Sičák).

Sestava Mladé Boleslavi v posledním zápase: Růžička M. – Trončinský, Ovčačík, Stříteský, Kočí, Žabka, Vidmar, Trška, Čermák – Mikulík, Výborný, Pabiška – Látal, Broš, Klimenta – Bárta, Kašpařík, Kubica – Pacovský, Musil, Lenc.

Pikantní příchuť bude mít úterní klání především pro obránce Marka Trončinského. Šikovný bek odešel devátého prosince na hostování právě z týmu vedoucího Třince. Trončinský za bruslaře zatím odehrál čtyři zápasy, v nich vsítil jednu branku a zapsal jednu asistenci. FOTO: Jan Pavlíček (www.bkboleslav.cz)

Z kabiny Ocelářů

Svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi si zatím na prosincovou formu nemohou vůbec stěžovat. Oceláři zvítězili ve všech šesti duelech, v posledním klání se jim povedlo vykolejit rozjetou Plzeň. Na předváděné výsledky Slezanů reaguje také bodový náskok na čele tabulky, ten momentálně činí jedenáct bodů.

"Začátek se nám povedl, prvních pět minut bylo skvělých. Potom ale naše hra nebyla nijak dobrá. Dostávali jsme se pod tlak, Plzeň nás forčekovala stylem, který nám příliš neseděl. S tím jsme měli problémy i ve druhé třetině. Podržel nás Peter Hamerlík, přečkali jsme několik vyloučení. Minutu před koncem druhé třetiny se nám povedlo ujet a dát uklidňující branku," komentoval Václav Varaďa nedělní střetnutí.

V posledním kole se hráči s dráčkem na hrudi představí na ledě extraligového nováčka z Mladé Boleslavi. Ocelářům se letos proti Bruslařům daří, vyhráli oba duely. Trenérské duo ale musí před úterním zápasem vyřešit jedno příjemné dilema, koho postavit do branky? "Šimon měl proti Plzni chytat, měl ale nějakou virózu, proto chytal Peter," dodal trenér Varaďa po duelu s Plzní.

Poslední zápas Ocelářů:
28. prosince: HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Adamský (Klepiš, Roth), 4. Adamský (Roth), 39. Hrňa (Kreps), 45. Adamský – 24. Johnson (J. Sýkora, Kadlec).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – Klesla (C), Roth, Linhart, Galvas, Hrabal, M. Doudera, Nosek – Orsava, Kreps, Hrňa – Adamský, Polanský (A), Dravecký – Rákos, Matuš, Klepiš – Rufer, Žejdl, Kindl.

Erik Hrňa zatím prožívá velmi vydařenou sezónu. Vsetínský rodák je s devatenácti přesnými trefami vedoucím mužem tabulky střelců, Hrňa navíc bodoval v posledních šesti po sobě jdoucích duelech. Bude se třinecký forward radovat i v úterý?.

Vzájemné zápasy v této sezóně

V obou dosavadních zápasech se radovali Oceláři. Nejprve Třinečtí v sedmém kole na domácím ledě přehráli extraligového nováčka v poměru 5:2. Vítězství Slezanů se zrodilo v prvních dvou periodách, kdy si svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi vypracovali čtyřbrankový náskok. Bruslaři pak už pouze korigovali konečné skóre. Druhý duel byl poněkud vyrovnanější. Hráči s dráčkem na hrudi po dvou periodách vedli o jedinou branku, klid na třinecké hole pak v jednapadesáté minutě přinesl Vladimír Roth.

28. září: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Adamský (Polanský), 25. Roth (Kreps, Irgl), 31. Rákos, 33. Adamský (Galvas), 56. Polanský (Nosek) – 55. Lenc (Robar, Výborný), 58. Broš (Klimenta, Mikulík).

14. listopadu: BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Lenc (Látal), 27. Bárta (Hyka, Výborný) – 17. Kreps (Orsava, Roth), 32. Hrňa (Trončinský), 33. Orsava (Nosek), 51. Roth (Polanský, Trončinský).

Bilance doma: 16 zápasů, 4-0-4-8, skóre 44:53, 16 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 3 výhry – 7 proher (2 v prodl.), skóre 24:32, 11 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: David Výborný 28 (8+20)
Nejlepší střelec: Milan Mikulík, Radan Lenc oba 9
Nejlepší nahrávač: David Výborný 20
Nejproduktivnější obránce: Matěj Stříteský 14 (7+7)
Radegast Index: Jiří Kučný 95
Brankář: David Rittich, 21 zápasů – 8 výher, 13 proher, úsp. 89,78 %, prům. 2,97 g/z, 0 SO
Roman Málek, 6 zápasů – 2 výhry, 4 prohry, úsp. 91,15 %, prům. 2,68 g/z, 0 SO
Martin Růžička, 6 zápasů – 2 výhry, 4 prohry, úsp. 90,29 %, prům. 2,84 g/z, 0 SO
Michal Valent, 4 zápasy – 4 prohry, úsp. 89,13 %, prům. 3,23 g/z, 0 SO
Jan Růžička, 1 zápas – 1 prohra, úsp. 88,24 %, prům. 4,29 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Marek Trončinský, Jiří Kučný, Ctirad Ovčačík, Boris Žabka, Tomáš Klimenta

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 1.
Bilance: 32 zápasů, 22-1-3-6, skóre 113:60, 71 bodů
Bilance venku: 15 zápasů, 10-1-2-2, skóre 52:31, 34 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 8 výher (1 v prodl.) – 2 prohry, skóre 39:20, 23 bodů
Aktuální série: 6 výher
Lídr kanadského bodování: Vladimír Roth 29 (8+21)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 18
Nejlepší nahrávač: Vladimír Roth 21
Nejproduktivnější obránce: Vladimír Roth 29 (8+21)
Nejtrestanější hráč: Daniel Rákos 50
Nejlepší v +/-: Lukáš Galvas +19
Vítězné góly: Zbyněk Irgl, Jakub Orsava, Vladimír Dravecký, Daniel Rákos a Martin Adamský všichni 3
Góly v přesilovce: Vladimír Roth 6
Nejvíce střel na branku: Martin Adamský 111
Nejvíce času na ledě – průměr: Vladimír Roth 20:18
Radegast Index: Lukáš Galvas 127
Brankář: Šimon Hrubec, 25 zápasů – 17 výher, 8 proher, úsp. 93,81 %, prům. 1,58 g/z, 6 SO
Peter Hamerlík, 9 zápasů – 6 výher, 3 prohry, úsp. 90,43 %, prům. 2,30 g/z, 1 SO
Hrál v drese soupeře: nikdo