Derniéra letošní CHL: Oceláři se představí v Hamaru

15.10.2018 · Martin Stebel
V úterý 16. října od 19:00 hodin čeká třinecké Oceláře závěrečné vystoupení ve skupině E Champions Hockey League, kdy se představí na ledě norského mistra z Hamaru. Pouť loňských semifinalistů hokejové Ligy mistrů letos končí už ve skupinové fázi, na sever Evropy však červenobílí rozhodně neletěli v negativním psychickém rozpoložení.

Storhamar Hamar

Norský mistr před týdnem ve WERK ARENĚ ukázal, že byl některými "experty" neprávem pasován za outsidera skupiny. Skandinávci se pod Javorovým prezentovali poctivým výkonem, ve kterém byla patrná solidní defenzivní hra na čele se spolehlivým gólmanem. Za nerozhodného stavu 2:2 Seveřané vsadili vše na jednu kartu, zkusili hru bez brankáře a tento risk přinesl své ovoce. V předposlední minutě zaznamenal vítěznou, byť poněkud šťastnou trefu Patrick Thoresen. V hektickém závěru už Hamar těsný náskok udržel a se šesti body tak stále může živit postupovou naději. V úterním večeru musí spoléhat na dva faktory: vlastní výhru nad Oceláři a tříbodové vítězství už postupujícího Tampere na domácím ledě proti Djurgårdenu.

"Jsem na svůj tým pyšný. Odehráli jsme v Třinci těžké utkání, ale tvrdá práce se vyplatila. Domácí hráli výborně, byla znát kvalita. Moje mužstvo ale bylo ve třetí třetině trpělivější a to rozhodlo," říkal po prvním měření sil hlavní kouč Storhamaru Fredrik Söderström. Jeho svěřencům se daří nejen na evropské scéně, dobrý vstup do sezony prožívají rovněž v domácí soutěži. V neděli před vlastním publikem zdolali v repríze loňského finále Lillehammer 4:3 po prodloužení a stále vévodí tabulce norské ligy.

Z kabiny Ocelářů

Postup do vyřazovací části už je v nedohlednu, ale třinecká výprava necestovala do Skandinávie s poraženeckou náladou a hlavami dole. V závěrečném utkání letošní CHL Slezané budou usilovat o nápravu pošramocené reputace z domácího prostředí, kde ve skupinové fázi ve třech duelech nebodovali. Paradoxně lepší herní dojem Oceláři zanechali během zápasů na kluzišti švédského a finského rivala. Na tento pozitivní trend by jistě rádi navázali také v rámci úterního večera v hamarské CC Amfi aréně.

"Neexistuje zápas, ve kterém by o nic nešlo. Vždy do hry jdete s tím, že chcete vyhrát. Možná se otevře prostor pro hráče, kteří si svými výkony mohou říct o větší prostor a ice-time. To je to, co by nás mohlo nakopnout. Budeme bojovat i pro naše fanoušky, kteří s námi pokaždé cestují a jsou nedílnou součásti týmu. Pro tyhle lidi prostě nejde nehrát," pověděl před úterním zápasem v Hamaru Jiří Polanský, který se po vynucené měsíční zdravotní pauze vrátil zpět do zápasového zatížení.