Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Denis Kindl: Zavřel jsem oči a vystřelil!

11.03.2016 · Martin Stebel
Čtvrté měření sil předkola play-off nabídlo WERK ARENĚ špičkovou hokejovou zábavu. Za delší stranu provazu tahali Oceláři, kteří zvítězili 4:3 a vynutili si rozhodující nedělní klání na ledě protivníka. V pravém slova smyslu žolíkem byl DENIS KINDL, který při početné marodce domácích přišel z Kladna do extraligového kádru a trefil vítězný gól!

Denisi, teprve druhý letošní start za Oceláře ozdoben veledůležitým gólem...

Celý zápas jsem se snažil motat okolo branky, byl tam nahozený puk mezi kruhy, odrazilo se mi to pod nohy, jednoduše jsem zavřel oči a vystřelil. S troškou štěstí to spadlo do brány.

Vaše útočná lajna dnes byla u tří gólů. Trenéři to zřejmě dobře namíchali...

Včera jsem hrál ve čtvrté lajně a trenér mi ráno oznámil, že bych měl nastoupit s Ádou a Poldou. Myslím, že jsme odehráli dobré utkání, dokázali jsme si vytvořit šance. Áda je rychlík, Polda je mimořádně silný za brankou, snažili jsme se nehrát složitě. V Třinci to bylo poprvé, kdy jsem hrál ve vyšší než čtvrté lajně. Velká škoda třetího gólu, který nás trochu srazil dolů, naštěstí jsme to otočili a jedeme v neděli do Zlína.

Kladno překvapivě brzy ukončilo sezonu ve čtvrtfinále play-off. Jak náročný je rychlý přesun z první ligy do extraligového předkola?

Rozdíl jedné ligy je určitě patrný, je tady větší tempo, víc soubojů. Myslím si ale, že skok z první ligy do extraligy pro mě nebyl těžký, protože jsem byl rozehraný. Snažil jsem se hrát jednoduše, postupem času jsem nabral sebevědomí, víc jsem si dovolil.


Čas - 52:52 - Oceláři po gólu Denise Kindla vedou 4:3! foto: Marian Ježowicz.


Co se vám honilo hlavou v poslední minutě při power-play soupeře, kdy vyrovnání viselo na vlásku?

Byla to snad nejpomalejší minuta mého života. Cítil jsem, že bych mohl být autorem vítězné branky a pak tyhle nervy. Hamas nás v závěru naštěstí výborně podržel při šanci Holíka.

Je to poněkud kuriózní situace, že Oceláře z velké části momentálně táhnou hráči z první ligy...

Třinec má hodně zraněných a hokejisté z první ligy prostě musí chytit šanci za pačesy, není jiná možnost. Ať už to je Peťa Kanko, Tonda Pechanec nebo já. My, kteří nejsme členy základního kádru se ty marody snažíme důstojně nahradit. Snad se to daří.

Otázka lehce mimo téma dnešního utkání. Váš bratr Jakub nedávno přestoupil do Floridy, kde hraje mimo jiné Jaromír Jágr. Co říkal starší sourozenec na fakt, že jste znovu v extralize?

Jarda Jágr je majitelem Kladna, kde jsem strávil celou sezonu. Určitě s bráchou společně rozebírali, co se stalo, že sezona Kladnu skončila tak brzy. Je to trošku paradox, jak se ty cesty vzájemně propojily. S bráchou jsem prakticky v každodenním kontaktu, je samozřejmě rád, že jsem znovu dostal šanci v extralize.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Olomouc
HC Oceláři Třinec