David Všetečka: Chceme pokračovat v tom, co nás zdobí celou sezonu

30.03.2023 · Martina Sikorová
S předstihem splnil předsezónní cíl: vybojovat s devátou třídou pro příští sezonu extraligovou příslušnost. S tímto vědomím teď trenér David Všetečka se svým týmem vyhlíží start play off.

Sezona pro deváťáky začala úspěšným působením na turnaji v Grand Rapids, po návratu zpět do Třince si trenér David Všetečka stanovil další cíl. Vybojovat extraligu 9. tříd. Po bezchybně zvládnuté základní části a 22 výhrách v nadstavbě mají Oceláři splněno. "Byla to naše jasná priorita a zatím jsme si šli. Zajímavé to ale bylo až v nadstavbě, tam už to mělo svoji kvalitu a hráli jsme zápasy, které nás posouvaly."

V průběhu dlouhodobé části soutěže se deváťáci mohli opřít o stabilní výkonnost. Tým ani jednou neprohrál více než dvě utkání v řadě, přesto si stačil v závěru zkomplikovat boj o první místo ve skupině. "Některé týmy body nutně potřebovaly a hlavně se na nás chtěl každý vytáhnout a porazit nás. Ale jak už jsem říkal, tohle nás posouvalo. Hráči museli mít koncentraci celých 60 minut a každé střídání hrát na maximum."

O umístění po dlouhodobé části soutěže se tak rozhodovalo až v posledních kolech, které Oceláři zvládli na výbornou. V derby vyhráli s čistým štítem, doma se pak rozloučili výhrou 4:1 proti Porubě. A se ziskem 62 bodů skončili první. "Na prvním místě jsme byli celou sezonu a chtěli jsme to tak i zakončit. Jsme rádi, že jsme to uhájili. Bude to mít vliv na to, že rozhodující zápas čtvrtfinále budeme hrát na domácím hřišti."

Kromě prvního místa v nadstavbové skupině 13 se Oceláři v dlouhodobé části soutěže pyšnili i skvělou hrou ve čtyřech proti pěti. Z 84 oslabení inkasoval Třinec jen pětkrát! "Jak už jsem jednou říkal, na tuhle soutěž máme nadstandartní gólmany. Matyáš i Denis nás celou sezonu drželi a za to jim patří velké dík. Samozřejmě je ale dobrá hra v oslabení zásluhou celé bránící čtyřky. Nijak speciálně to ale netrénujeme, jen si ukážeme, jak se musíme pohybovat."

V pátek 31. března už tým trenéra Davida Všetečky rozehraje vyřazovací část, ve čtvrtfinále změří síly s brněnskou Kometou. "Chceme v play off pokračovat v tom, co nás zdobí celou sezonu. Přímočarost, častá střelba, hra do těla, kázeň, disciplína, obětavost, zodpovědnost vůči týmu..."

Oproti jiným mládežnickým kategoriím ale v soutěži 9. tříd půjde v play off opravdu o rychlovku. V každém kole se odehrají 2 zápasy, přičemž o postupujícím rozhodne součet gólů. Pokud bude po dvou utkáních vyrovnané, následovat bude desetiminutové prodloužení. "Za mě je to nešťastný systém. Myslím si, že kdyby se hrálo na 2 vítězné zápasy, mělo by to větší náboj než nějaký "fotbalový systém" na počet gólů. Ale třeba se někdo ozve a opět se to změní."

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno