David Květoň: Chyběl nám větší tlak do branky

21.01.2012 · Martin Stebel, Roman Zajíček
Střelecké soužení Ocelářů nebere konce. Na ledě brněnské Komety potvrdili, že aktuální gólová impotence je zřejmě poněkud hlubších rozměrů a podlehli 0:1. K nepovedenému střetnutí se vyjádřil útočník David Květoň.

O špatném úvodu

Kometa hraje doma s velkou podporou fanoušků, proto si dokázala vytvořit hned ze začátku tlak. Darovali jsme jim navíc několik přesilovek, což byl hlavní důvod jejich převahy. Když jsme často vylučovaní, hra se tak rozkouskuje a nedostaneme se vůbec do tempa.

O důraznější hře hostů, kterou sudí trestal

Chceme hrát důrazný hokej, ale nemyslím si, že tam z naší strany byly nějaké extrémní souboje, možná jen zákrok Vency Varadi byl trochu tvrdší. Rozhodčí posuzoval některé zákroky docela přísně.

O šancích ve třetím dějství

Ve třetí třetině trenér stáhnul hru na tři formace. Díky tomu jsme byli ve větším tempu, věděli jsme, že musíme jít do zakončení s větší razancí. Bylo tam několik možností vstřelit branku, ale bohužel se to nepovedlo. Chyběl nám větší tlak do branky. Výborně jim zachytal Trvaj a my jsme v zakončení poslední dobou opravdu marní. Každý z nás je teď zklamaný. Na Kometě se určitě dalo vyhrát. Hamas nás dlouho držel šedesát minut ve hře. Zápas byl až do konce otevřený a porážka hodně mrzí.

O přínosu nového trenéra

Každý trenér má své věci, ale netroufám si zatím říkat, jaké změny to přinese. Je příliš brzy hodnotit jeho práci. V první řadě se musíme soustředit na své výkony. Tam je hlavní problém.

O plánech pro další duely

Musíme jít zápas od zápasu a věřit, že se to zlomí v náš prospěch. Cítíme tlak a nutnost zlepšit herní projev. Ztratili jsme spoustu bodů, které musíme do konce základní části uhrát. Doufám, že další domácí zápas už zvládneme lépe.