David Květoň o jubilejní trefě: Kdybych to věděl, schoval bych si puk

17.09.2012 · Eva Dvorská, Martin Stebel
Střelecký instinkt potvrdil během nedělního utkání ve vyhlášené lázeňské destinaci David Květoň. Šikovný křídelník vyprodukoval hned dvě branky, přičemž jeho trefa z prostředního dějství měla tak trochu slavnostní nádech. Byla totiž s pořadovým číslem 100 v rámci jeho extraligové kariéry.

Davide, jak zní tvůj zápasový komentář?

První třetina nezačala zrovna dobře, byli jsme vylučovaní a i když jsme vstřelili gól, domácí si vytvořili tlak. Nahoru je dostaly hlavně přesilovky, ve kterých jejich tlak gradoval a dostali se do vedení 2:1. O přestávce jsme si v kabině řekli, co je potřeba zlepšit a to jsme splnili. Myslím, že jsme pak měli ze hry více.

Na tvé úvodní trefě má značný podíl spoluhráč z útoku...

V první třetině Honza Peterek ujel, měl udělaného beka, ale já jsem si zakřičel a zpomalil. Čekal jsem, jestli mi to Honza dá, nebo něco vymyslí. Nahrál mi to mezi kruhy, kde jsem vystřelil a ono se to odrazilo do branky. Střela to nebyla nikterak povedená, ale spadlo to tam. (usmívá se)

Druhé brance předcházela chyba v rozehrávce domácího týmu...

Měli jsme tlak ve třetině a jeden karlovarský hráč to vyhazoval po mantinelu, dobře to tam chytil Lukáš Galvas a dával to na bránu. Já jsem byl na šťastném místě, kde pak stačilo jen odtáhnout gólmana. Bylo to dobře sehrané od všech spoluhráčů, že jsme si vytvořili tlak a využili situace.

Vypadá to, že vaše útočná formace funguje a dokážete si vyhovět...

Podle mě hrajeme dobře. Když se podívám zpátky, jak jsme hráli doma proti Pardubicím, tam jsme měli spoustu šancí. Dnes jsme dali dva góly a šance si stále vytváříme, takže si myslím, že to klape. Áda je rychlý, Petrovka nám to rozhazuje a myslím, že je to dobré.

Věděl jsi, že druhým zásahem byla dovršena stovka tvých extraligových tref?

Vím, že jsem byl někde blízko, ale že to byl zrovna stý extraligový, to jsem netušil. Kdybych to věděl, schoval bych si na památku puk. (směje se)

Střelecký apetit tě neopouštěl. Nescházelo mnoho k hattricku...

Abych pravdu řekl, když jsme dali gól na 3:2, tak přišla nějaká oslabení, proto jsem hlavně doufal, že přežijeme tu třetinu. Na hattrick jsem moc nemyslel.

Jaký bude program týmu před pátečním duelem proti Brnu?

V pondělí máme volno, v úterý se sejdeme a dobře potrénujeme. V pátek se budeme snažit udržet naší hru. Myslím, že když hrajeme náš hokej, tak jsme silní dopředu a když budeme stále poctivě bruslit, budeme vyhrávat.