Dáváme strašně málo gólů, ví Vladimír Svačina

30.09.2018 · Daniel Ježek, Radim Sajbot
Osmnáct vteřin dělilo Oceláře od získaného bodu na ledě úřadujícího mistra. Hráči s drakem na hrudi dlouho dotahovali jednobrankové vedení Komety, v početní výhodě ze závěru třetí třetiny dokázali udeřit. Domácí ale v poslední minutě rozhodli o své výhře. Utkání na jihu Moravu hodnotí Vladimír Svačina.

Bod byl blízko, jaké to je prohrát gólem z poslední minuty?
Je to stále čerstvé, těžko hledat nějaká slova. Zápas jsme dle mého názoru odmakali, klobouk dolů za všechny kluky, protože jestli budeme hrát takhle, jak jsme hráli dneska, tak se to musí zlomit. Nemáme se za co stydět, z ledu můžeme jít se vztyčenou hlavou. Prohrát takhle gólem z poslední minuty není nic ideálního, radši ale ať se to děje teď v šestém kole, než někdy pak v březnu či dubnu.

Šest zápasů, osm gólů, to je strašně málo. Čím to může být?
Kdybychom to tak věděli. Pracujeme na tom, na tréninku do toho dáváme všechno. Každý pracuje, každý chce dávat góly na tréninku i v zápase. Je to ale stále málo. V téhle chvíli ale my musíme vyhrávat 1:0, 2:1, protože aktuálně těch gólů více nedáváme. Nějakým zápasem se to zase může zlomit a budeme dávat tři, čtyři góly v každém utkání. Zatím to tam prostě nepadá, létá to všude možně kolem tyček. V téhle chvíli to je složité.

Chybí hodně čtyři zranění útočníci?
Určitě chybí, jsou to hráči základní sestavy. To ale není žádná výmluva, protože v kabině sedí samí skvělí hráči, kteří si to místo zaslouží. Zranění hráči chybí, ale na to se nevymlouváme.

Může svou roli hrát i psychika? Že si třeba na ledě nevěříte.
Když to řeknu blbě, s psychikou to určitě něco dělá, je to ale pořád jenom sport, v životě se dějí horší věci. Byl jsem na dni otevřených dveří u hasičů, jeden mě poznal. Já mu říkal, že musíme věřit, že se to otočí. On mi na to odpověděl, že když jedou k ohni, tak také věří, že tam nikdo nezůstal. V té chvíli jsem si uvědomil, že ten sport je jen malá věc na tomhle světě. Nás to musí bavit, musí to bavit lidi, pak se vše v dobré obrátí.

Byl to nejlepší výkon z těch porážek?
Určitě, do Brna jsme se těšili. Je tady super hokejová atmosféra, navíc to byla repríza finále, měli jsme jim co vracet. Říkali jsme si, že kde jinde to máme zlomit, výhra by nás odstartovala. Nakonec i ten bod by byl dobrý, dali jsme gól ke konci zápasu. Jak na sviňu jsme ale osmnáct vteřin před koncem inkasovali.

Neovlivňuje tým fakt, že se pořád hraje venku?
Led je všude stejný. Když se podívám zpětně na loňský ročník, tak jsme byli nejlepší na soupeřových kluzištích. To nejsou žádné výmluvy, jestli hrajeme doma nebo venku. Pokud chceme být nahoře, tak musíme vyhrávat kdekoliv.